Site Rengi

Zeytin Kilo Aldırır Mı ?

10.06.2020
1.115
Zeytin Kilo Aldırır Mı ?

Kahvaltılarda mutlaka sofralarda bulunması gereken temel besin maddeleri arasında yer alan zeytin, birçok faydası ile bilinmektedir. Peki, zeytin kilo aldırır mı?

Günlük olarak zeytin tüketimi, insan vücudunda ihtiyaç duyulan birçok vitamini ve minerali karşılamaktadır. Bu nedenle de uzmanlar, mutlaka herkesin her gün zeytin tüketmesini önermektedir. Birçok diyetisyen de diyet listeleri içinde günde 5-6 tane zeytin tüketilmesini tavsiye etmektedir. Durum böyle olunca da birçok kişi “Zeytin kilo yapar mı?” sorusunu gündeme getirmektedir.

zeytin kalorisi | Zeytin Kilo Aldırır Mı ?

Zeytin Kilo Aldırır mı ? Zeytin Yiyerek Zayıflama Mümkün mü?

Zeytin içerisinde birçok vitamin ve mineral bulunmaktadır. E vitamini, A,D,K vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, magnezyum, fosfor gibi de mineraller zeytinin bünyesinde yer almaktadır. Aynı zamanda zeytin doğal, tekli ve doymamış yağ asitlerini de yine içerisinde barındırmaktadır. Bu sayede sağlık açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan zeytin, neredeyse tüm diyetisyenlerin diyet listelerinde özellikle bulunmaktadır.

zeytin kilo aldırır mı

zeytin kilo aldırır mı

Sabah kahvaltılarında zeytin tüketilmesi, günlük ihtiyacın karşılanması açısından büyük bir öneme sahiptir. Bunun yanı sıra sofralarımızda genel olarak iki tür zeytin tüketilmektedir. Bunlar yeşil ve siyah zeytindir. Siyah zeytin, daha çok tüketilen ve çeşitli şekillerde marine edilerek hazırlanmaktadır. Genellikle yağ oranı yeşil zeytine göre daha fazladır. Bu nedenle uzman diyetisyenler, diyet listelerinde daha çok yeşil zeytine yer vermektedir. Çünkü yeşil zeytinin hem kalorisi daha düşüktür, hem de daha az yağlıdır.

zeytin kilo aldırır mı

zeytin kilo aldırır mı

Bu nedenle formunu korumak isteyenler ya da kilo vermek isteyenlerin daha çok siyah zeytin yerine, yeşil zeytin tüketmeleri şiddetle tavsiye edilmektedir. Severek tüketilen yeşil zeytin kilo aldırır mı? Siyah zeytin kilo aldırır mı ? Zeytin yemek kilo aldırır mı? Peynir zeytin kilo aldırır mı? Zeytin yağı içmek kilo aldırır mı?

zeytin kilo aldirir mi | Zeytin Kilo Aldırır Mı ?

Zeytinin Faydaları Nelerdir? Zeytin Kilo Aldırır mı?

Zeytin tüketmenin diyet yapan kişiler açısından önemi ise, günlük vücutta ihtiyaç duyulan yağın zeytin ile rahatlıkla temin edilebiliyor olmasıdır. Birçok yiyeceğin içerisinde yer alan yağlar, son derece yüksek kalorili ve zararlıdır. Ancak zeytinle beraber tüketilen yağın doğal ve kendi yağı olması, vücudun ihtiyaç duyduğu yağ miktarının daha az kalori ile elde edilmektedir.

zeytin kilo aldırır mı

zeytin kilo aldırır mı

Siyah Zeytin Kalori Hesabı Nasıl Yapılır ? Zeytin Kilo Aldırır Mı

Zeytin, yağlı bir besin maddesi olmasına karşılık oldukça düşük kaloriye sahiptir. Peki zeytin kak kalori :

  • 100 gr siyah zeytin 350 kalori,
  • 100 gr yeşil zeytin 145 kaloridir.

zeytin 1 | Zeytin Kilo Aldırır Mı ?

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan zeytin kilo aldırır mı sorusuna yanıt olarak ise her besin maddesinde olduğu gibi dikkatli ve kararında tüketildiğinde kilo aldırmaz, aksine vücuda büyük faydası dokunur denilebilmektedir.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.