Site Rengi

Yürüyerek Zayıflamak Mümkün Müdür?

Yürüyerek zayıflamak mümkün mü sorusu herkes tarafından merak edilmektedir. Özellikle, spor salonlarına gitmeye yeterli zaman bulunmayanların yakın çevresinde yürüyüş yaparak kilo vermeye çalıştıkları görülmektedir.

15.04.2020
60
Yürüyerek Zayıflamak Mümkün Müdür?

Yürüyerek zayıflamak mümkün mü sorusu herkes tarafından merak edilmektedir. Özellikle, spor salonlarına gitmeye yeterli zaman bulunmayanların yakın çevresinde yürüyüş yaparak kilo vermeye çalıştıkları görülmektedir. Yürüyüş, ağır spor biçimlerinden farklılaşmaktadır. Düzenli olarak yapılan yürüyüş ile birlikte kilo vermek mümkündür.

Yürüyerek Zayıflamak Mümkün Müdür

Önemli miktarda kilo kaybına ihtiyacınız varsa, yürüyüşün yanında bir diyet programı da uygulamanız gerekmektedir. Sporla diyet, her zaman birbirini destekler nitelikte olmalıdır. Bu nedenle yeme içmenize dikkat etmediğiniz müddetçe 24 saat boyunca yürüseniz de istediğiniz kiloya kavuşmanız mümkün değildir.

Yürüyerek Zayıflamak Zor Mudur?

Yürüyerek Zayıflamak Zor Mudur?

Yürüyerek zayıflamak sanıldığı gibi zor bir eylem değildir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken husus, yürüyüş eyleminin düzenli olarak yapılmasıdır. Her gün belirli bir süre yürüyüş yaptığınızda, vücudunuzdaki değişimi kendiniz de hissedeceksiniz. Herkes, kendi bünyesine uygun olarak takip edeceği bir yürüyüş programı uygulamalıdır. Devamlı olarak bu programa bağlı kalındığında, yürüyerek zayıflama işi, hiç de zor olmayacaktır.

Kilo Vermek İçin Yapılan Yürüyüş Farklı Mıdır?

Kilo Vermek İçin Yapılan Yürüyüş Farklı Mıdır?

Günlük hayatımızda yürüme eylemini zaten yapıyoruz. Bunun dışında yürümeye ne gerek var diye düşünülebilir. Kilo vermek için yapmanız gereken yürüyüş, ekmek almaya giderken yaptığınız yürüyüşten biraz farklıdır. Kilo vermek için yapılması gereken yürüyüş, tempolu olmalıdır. Tempolu ve düzenli olarak yapılan yürüyüş, kilo vermenize olanak sağlayacaktır. Yürüyüş yapmak, metabolizmanızı da normalden daha hızlı bir hale getirecektir.

Yağ Yakmak İçin Yürüme Stili Nasıl Olmalıdır?

Yağ Yakmak İçin Yürüme Stili Nasıl Olmalıdır?

Yürüyerek zayıflamak için tempolu yürümenin yanı sıra, kolları hafifçe ileri ve geri oynatmak da faydalı olacaktır. Tempolu yürüyüş sırasında uzun adımlar atmak gerekmemektedir. Normal adımlar atmak ve adım sırasında esnetme yapmamak önemlidir. Normal adımlarla yürüyüşe başlayarak 5 dakika ara ile tempo artırılabilir. Rahat bir pozisyonda yürümeniz gerekmektedir.

Günde 1 Saat Yürüyüş Ayda Kaç Kilo Verdirir?

Günde 1 Saat Yürüyüş Ayda Kaç Kilo Verdirir?

Günde 1 saat yürüyüş ayda kaç kilo verdirir sorusuna, her gün düzenli 1 saat tempolu bir şekilde yürürseniz 400 kalori yakmanız mümkündür cevabı verilebilir. Bu yürüyüşü 2 saate çıkarırsanız günde, sırf yürüyüş nedeniyle 800 kalori yakacaksınız demektir. Böylece c sorusu da cevaplanmış olmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre 1 kilo kaybı için toplam 7.200 kalori yakmak gerekmektedir. Bu nedenle toplam 18 saat yürüyüş yaparsanız 1 kilo verirsiniz. Bu yürüyüş hesabına, metabolizmanın hız kazanması nedeni ile ekstradan yakılan kalorileri de eklememiz mümkündür. Bu hesaba göre, günde düzenli olarak 1 saat yürüyen kişinin, beslenmesine de dikkat ettiği varsayımı ile ayda 2 ya da 3 kilo verebileceği anlaşılıyor.

Yürüyüş Yapmak Vücuda Hangi Faydaları Sunar?

Yürüyüş Yapmak Vücuda Hangi Faydaları Sunar?

Yürüyerek zayıflamak isteyenlerin tempolu ve düzenli bir yürüyüş programı uygulaması gerekmektedir. Yürüyüş yapmanın kilo vermede yardımcı olmasının yanı sıra vücuda şekil kazandırdığı da bilinmektedir. Tempolu olarak düzenli yürüyüş yapmak, daha sıkı bir vücuda sahip olmaya yardımcı olacaktır. Yürüyüş nedeni ile vücuttaki metabolizma daha hızlı bir şekilde çalışmaya başlar. Yürüyüşten maksimum fayda elde etmek için yürüyüşün diyetle desteklenmesi gerekmektedir.

Yürüyüşle Ne Zaman Kilo Vermeye Başlanır?

Yürüyüşle Ne Zaman Kilo Vermeye Başlanır?

Yürüyüşle ne zaman kilo vermeye başlanır sorusuna, tempolu yürüyüşe başladığınız anda kilo vermeye başlanır, cevabı doğru düşmektedir. Mümkünse kendinize kolay bir yürüyüş programı hazırlamanızda fayda var. sabah eşofmanlarınızı giyin ve mümkün olan ilk fırsatta kendinizi dışarı atın. Tempolu yürüdüğünüzde hızlı bir şekilde sağlığı bularak kilolarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Yürüyüş ve Diyetle Ayda Kaç Kilo Verilir?

Yürüyüş ve Diyetle Ayda Kaç Kilo Verilir?

Yürüyüş ve diyetle ayda kilo verilir sorusu için; yürüyüş temponuz, günde ne kadar süre yürüdüğünüz ve uyguladığınız diyetin etkisi de cevapta belirleyici olmaktadır. Sadece yürüyüş yaparak ya da sadece diyet yaparak kilo vermek mümkün değildir. Kilo vermek için kalori açığı oluşturacak egzersiz ile dolu bir yaşam tarzını benimseniz gerekmektedir.

Yürürken Nasıl Nefes Alınmalıdır?

Yürürken Nasıl Nefes Alınmalıdır?

Yürüyerek zayıflamak için yürüyüş sırasında doğru nefes almak önemlidir. Karnınızdan almanız gereken diyafram nefesi, günlük yaşantınız sırasında da almanız gereken doğru nefes yöntemidir. Yürüyüş temponuzu artırdığınızda nefes alma ihtiyacınız artacaktır. Bu nedenle doğru nefes almak, uzun süreli yürüyüş verimliliğinizi korumanız için önemlidir. Karından nefes alırken karın bölgesinin dışa doğru şişmesi ve nefes verirken de inmesi gerekmektedir.

Yürüyüş Programı Nasıl Olmalıdır?

Yürüyüş Programı Nasıl Olmalıdır?

Yürüyerek zayıflamak için öncelikle bir program hazırlanmalıdır.  İngiltere’de yayımlanan “Walking Diet” isimli kitapta, yürüyüş diyeti ile ilgili pek çok ipucu verilmiştir. Kitabın yazarı olan Joanna Hall, düzenli olarak yapılan yürüyüşün insan bedenine faydalarından bahsetmektedir. Yürüyüş programı kolay seviyeden başlanarak kademeli olarak artırılmalıdır.

Yürüyerek Kilo Verme Programı Şöyle Uygulanır

Yürüyerek kilo verme programı için ilk 3 günde, bir adımsayar yardımı ile tüm adımlarınızı ölçerek kayıt altına alın. 4.güne başlamadan önce adım sayılarınızı toplayarak 3’e bölün ve aritmetik ortalamayı bulun. 4. ve 5.günlerde aritmetik ortalamasını aldığınız adım miktarınıza 1000 ekleyerek bu hedefinize ulaşmaya çalışın. 6.gün, toplam attığınız adımlara 1500 adım daha ilave edin. Günlük hayatınızdaki rutin yürüyüşlerde bu hedefi tutturamıyorsanız, yürüyüş için, özel zamanlar ayırmanız gerekmektedir.

Yürüyüş sırasında su tüketmeyi ihmal etmeyin. Bir de normal adım sayınıza ilk hafta eklenen fazladan 2500 adımla birlikte, toplam yürümenizi ne kadar sürede tamamladığınızı hesaplayın. 7.gün, 10 dakikalık mesafenizi çok tempolu bir şekilde yürümeye çalışın. 8. ve 11. günlerde, ortalama yürüyüş sayınıza 1500 adım daha ekleyin. 12.günü dinlenmeye ayırmanız mümkündür. Yürüyüşünüzün 13. ve 14.günlerinde ortalama adım sayınıza 2.500 adım daha ekleyin.

15 ve 16.günlerde ortalama adım sayınıza 3.000 adım daha ekleyin. 17.günü dinlenmeye ayırın. 18.gün mevcut ortalamaya 2.000 adım daha ekleyin. Yürüyüş temponuzu biraz düşürmenizde sakınca bulunmamaktadır. 19.güne geldiğinizde, 7.gün yaptığınız gibi, 10 dakikalık mesafenizi daha hızlı bir tempo ile almaya çalışın. 20.günde ortalama adım miktarınıza 1.500 adım daha ekleyin ve programı bu şekilde tamamlayın.

Yürüyerek Zayıflayanlar Kilo Kaybını Koruyabilir Mi?

Yürüyerek zayıflayanlar kilo kaybetmeye başladıklarında, istikrarlı yürüyüş programını devam ettirdiklerinde ve aynı zamanda, yediklerine de dikkat ettiklerinde, kaybettikleri kiloları tekrar almazlar. Yürüyüş, doğal bir kilo verme yöntemi olduğu için, sağlıklı bir kilo kaybına neden olmaktadır. Önemli olan, günlük aktivitelerinize istikrarlı bir şekilde devam etmektir. Yemek konusunda da uyguladığınız diyet programınıza sadık kalmalısınız.

O Zaman, “Yürüyerek Zayıfladı” Hikayeleri Gerçeği Yansıtıyor, Öyle Mi?

Yürüyerek Zayıfladı

Çoğu zaman, “azmetti ve her gün düzenli bir şekilde “yürüyerek zayıfladı” tarzında haberlere rastlarız. Bu durumun gerçek olup olmayacağını merak ederiz. Bu merakı gidermenin yolu da deneme ve yanılma ile gerçekleşmelidir. En iyisi, rahat ve güzel bir spor ayakkabı ve eşofman takımı alarak yürüyüş yapmaya başlayın. İnsanların deneyimlerini dinlemektense kendi deneyimlerinizi oluşturun ve bu deneyimlere göre hareket edin. Yürüyerek zayıflamak her zaman için mümkündür. Düzenli ve yeterli olarak yapılan tüm vücut aktiviteleri, insan vücudunda kilo verme sonucunu ortaya çıkarmaktadır.

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.