Site Rengi

Tahin Kilo Aldırır Mı? Tahinin Faydaları Nelerdir?

19.05.2020
1.346
Tahin Kilo Aldırır Mı? Tahinin Faydaları Nelerdir?

Ramazanların en sevilen iki tatlılarından biri olan tahin kilo aldırır mı , tahinin faydaları nelerdir ve tahin nasıl yapılır sorularının cevapları için yazımızı takip ediniz.

Tahin Nedir ?

Tahin Kilo Aldırır mı ? Tahinin Faydaları Nelerdir?

Susamın ezilerek elde edildiği tahin günümüzde kilo almayı isteyip de bir türlü başaramayanlara önerilen kahvaltılık besinlerden birisi olarak karşımıza çıkar. Tahin öncelikle 200 derecelik sıcaklıkta susamın kabuklarından ayrıştırılarak kavrulması ve soğumasına kadar bir müddet bekletildikten sonra ezilmesiyle akışkan hale gelmesinden oluşmaktadır. Kış aylarında vücut sıcaklığını korumak ve kilo kaybını önlemek açısından tüketilmektedir. Tahinden pekmez ve helva yapımı sıkça karşımıza çıkmaktadır. Tahin doğrudan kilo alımında etkili olan tahin kilo aldırır mı sorusuna da kesinlikle evet yanıtını vermemizi sağlayan kahvaltılık besindir.

Tahinin Faydaları Nelerdir?

Susamdan elde edilen tahinin en önemli faydası kuşkusuz ki aşırı zayıf kişilerin kilo almasını sağlamasıdır. Günümüzde aşırı kilolu olmak kadar aşırı zayıf olmak da günümüzün sorunlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte bunun önüne geçmek açısından düşünülecek olunursa bal veya pekmezle karıştırılarak tüketimi söz konusudur.

tahin | Tahin Kilo Aldırır Mı? Tahinin Faydaları Nelerdir?

Tahin genel olarak kilo alımına %100 katkıda bulunur ve bunun yanı sıra özellikle kış aylarında vücut ısısının dengelenmesine ve vücut sıcaklığımızın korunmasına katkıda bulunmas yönünden önemli bir kahvaltılık besin ögesi olarak karşımıza çıkıyor.

Tahinin Besin Ögeleri

Tahin Kilo Aldırır mı ? Tahinin Faydaları Nelerdir?

  • 54 gr doymuş yağ
  • 21 gr karbonhidrat
  • 9 gr diyet lifi
  • 0,5 gr şeker

17 gr protein yer almaktadır. Bu besin ögelerine yönelik olarak tahin kilo aldırır mı konusuna yönelik olmak üzere tahinin gerçekten de kilosu az olanların mutlaka her kahvaltıda tüketmesi gereken bir besin olduğunu dikkate almamız gerekmektedir.

tahin pekmez | Tahin Kilo Aldırır Mı? Tahinin Faydaları Nelerdir?

Tahinin Kalorisi

Bunun yanı sıra kilo vermek isteyenler tahin yemeli mi ? Diyet listesi içerisinde tahin bulundurulabilir mi? Tahin kilo aldırır mı sorusuna yönelik olarak tahinin ortalama olarak tam 594 kalori olduğu bilinmektedir. Bu da aslında tahini tek başına tüketmenin bile gerçekten de kilolarından dertte olanların kısa sürede almak istedikleri kiloya anında sahip olması anlamına geliverir ki bu çok önemli bir konudur.

Tahin Kilo Aldırır mı ? Tahinin Faydaları Nelerdir?

Böylelikle tahin tüketiminin her anlamda önem teşkil eden konulardan birisini meydana getirmeye devam ederek tüketiminin her yönden desteklenmesi, özellikle kış aylarında vücut ısısının korunması açısından kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir kahvaltılık olarak tercih edilmesi her anlamda önemlidir.

tahin etkileri | Tahin Kilo Aldırır Mı? Tahinin Faydaları Nelerdir?

Evde Tahin Nasıl Yapılır ? ( Video Anlatım )

Evde tahin nasıl yapılır sorusunun cevabı için öncelikle malzemeler bilinmelidir.

Tahin malzemeleri :

  • 1 su bardağı susam
  • 3 – 4 yemek kaşığı sıvı yağ

Tahin Yapılışı :

  • Öncelikle 1 su bardağı dolusu susam bir yanmaz tava içerisinde 2 ile 3 dakika arasında kavrulur. Susamlar kavrulduktan sonra 4 ile 5 dakika arasında robotta çekilir.
  • Robotun içerisine 3 – 4 yemek kaşığı kadar sıvı yağ eklenir ve rondodan geçirmeye devam edilir.

Hızlı kilo almak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği tahin pekmez kilo yapar mı ? Bir tatlı kaşığı tahin kaç kalori ? Sağlıklı diyet programı için tahin tercih edilmeli midir ? Bu sorulara cevap verdiğimiz yazının yanı sıra Üzüm Pekmezi Kaç Kalori sorusunun cevabı için ilgili yazımızı inceleyiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.