Site Rengi

Stresi Tetikleyen Unsurlar

24.04.2019
49
Stresi Tetikleyen Unsurlar

Özellikle metropol hayatlarda olmak üzere iş ev arasında geçen monotonlaşmış hayatlar bir de bunlara trafik çilesi eklenince stres kaçınılmaz oluyor. Stresle baş etmekte ne yazık ki strese girmek kadar olmuyor. Stres doğal olarak hormonları da etkiliyor ve stresin getirdiği mutsuzluk bireyi depresif, hareketsiz bir yaşama itiyor. Stres çoğu zaman kolay başa çıkılamayan bir durum olarak karşımıza çıkıyor ve stresten uzaklaşmak içinde tek çare bir şeyler yemekmiş gibi duruyor bu durumda da stres fazla kilolara merhaba diyor. Stres kilo aldırır mı diye sorulduğunda Eğer ki stresli dönemlerde yiyeceklerden medet umuluyorsa evet stres kilo aldırır, hatta fazla kilolar yüzünden tekrar bir strese bile davet çıkartabilir.

stres kilo aldirir mi e1555925072540 | Stresi Tetikleyen Unsurlar

Açlığınızın Türünü Bilin

Stresli olduğunuzda yemeğe yönelmeden önce gerçekten aç olup olmadığınızı sorgulayın ve bu açlığın duygusal açlık mı yoksa fiziksel açlık mı olduğunu kendi içinizde tartın. Buzdolabında çözüm aramak yerine sizinle konuşabilen akıl danışıp fikir alabileceğiniz bir arkadaşınızla konuşmak daha faydaları olacaktır. Hem kilo aldırmaz hem de yemek yemekten çok daha iyi gelir. Stresi yemek yemek için bir araç haline getirmeyin yani aldığınız kaloriler için fazla strese girmeyin. O kiloları vermek için gireceğiniz stresi de düşünmek buzdolabından uzaklaşmanıza biraz yardımcı olacaktır.

Stresliyken Ne Yemeli

Stres kilo aldırır mı sorusu özellikle psikolojik olarak zor dönemler geçirenler tarafından merak edilmektedir. Stres tüketimi arttırır tüketilen kaloriler ve harekesiz yaşamda kilo alımına kolayca sebep olabilir. Bu tüketim isteği sırasında kalorili bir şeyler yemek yerine kuru meyve, süt, yoğurt gibi besinlerle bu istek giderilmeye çalışılmalıdır.

stres etkileri e1555925093480 | Stresi Tetikleyen Unsurlar

Stres Tüketimi Arttırır mı?

Stresten ve buzdolabından uzaklaşmak için farklı uğraşlar bulmak oldukça önemlidir. hobi edinmek, temizlik yapmak ya da kendinize terapi gibi gelen bir aktivite içerisinde bulunmak hem stensinizi hem de gereksiz tüketim ihtiyacınızı azaltacaktır. Stres kilo aldırır mı sorusuna cevap olarak stresli durumlarda kendini meşgul emenin kilo almayı önlediği şeklinde yanıt verilebilir. Yemek yemeye vakit bulamayan stres sahibi ne kadar meşgul olursa bir şeyler atıştırmaktan o kadar uzaklaşır.

stres 1 e1555925110104 | Stresi Tetikleyen Unsurlar

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.