Site Rengi

Salatalık Kaç Kalori?

Su oranı oldukça yüksek olan salatalık diyet yapanlar için artık vazgeçilmez bir besin kaynağı olarak ön plana çıkıyor. Kilo kontrolü için hazırlanan diyet programlarında salatalığı hiçbir endişe duymadan da sorunsuz bir şekilde tüketmeye başlayabilirsiniz. Acıktığınız andan itibaren salatalık tüketmeniz açlık hissiyatının da kolay yoldan ortadan kalkmasına da en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Kalori oranı çok […]

08.01.2016
173
Salatalık Kaç Kalori?

Su oranı oldukça yüksek olan salatalık diyet yapanlar için artık vazgeçilmez bir besin kaynağı olarak ön plana çıkıyor. Kilo kontrolü için hazırlanan diyet programlarında salatalığı hiçbir endişe duymadan da sorunsuz bir şekilde tüketmeye başlayabilirsiniz. Acıktığınız andan itibaren salatalık tüketmeniz açlık hissiyatının da kolay yoldan ortadan kalkmasına da en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Kalori oranı çok düşün bir sebze olan salatalık, diyet yapanlar tarafından da herhangi bir sorun yaşanmadan gönül rahatlığı ile tüketilebilir.

Son dönemde yediklerine fazlası ile dikkat eden kişilerde doğal olarak salatalık kaç kalori merak etmektedir. Bir adet salatalık yediğiniz an yaklaşık olarak 14 kalori almanız demektir. Özellikle düzenli bir şekilde diyet listesine uyum sağlamayı düşünen kişiler için salatalık herhangi bir endişe duyulmadan rahatlıkla tüketilebilir. Addet sayısınında herhangi bir önem arz etmediğinin altını da çizmeye başlayabilirsiniz. Diyetlerde sınırsız bir şekilde tüketim hakkına sahip olduğundan dolayı istediğiniz sayıcı yiyebileceksiniz.

Özellikle az su içen kişilerin günlük su ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasına da yardımcı olan salatalık her konuda oldukça fazla insana fayda sağlıyor. Kısaca salatalık da bulunan kaloriye göz attığımız da ise 100 gr. salatalığın sahip olduğu kalori 15. 5 içermiş olduğunu da belirtebiliriz. Özellikle yeme ve içme konusun da son derece hassasiyet gösteren kişiler için salatalık kilo aldırır mı oldukça merak konusu olmuştur. Fakat her ne kadar yerseniz yiyin hiçbir şekilde salatalık yedikten sonra fazla kalori ve kilo alımı gibi istenmeyen durumlarla da karşı karşıya kalmayacaksınız.

Yaz ayları gelip çattığında hem kilo kontrolünüz hem de sağlığınız açısından da tüketmeniz gereken besin kaynakların arasında salatalık yer almaya başlamış bulunuyor. Salatalığın içeriğinde ki besin değerlerine göz attığımız da ise A vitamini, C vitamini, B12 vitamini, demir olduğunu da rahatlıkla görebiliyoruz. Bu sayede tüm bu eksiklikleriniz var ve bu eksikliklerinizin de giderilmesini sağlıyorsanız mutlaka salatalık tüketmenizde sağlık açısından oldukça fayda var. Bunun bilinde olarak günlük ne kadar isterseniz salatalık tüketebilirsiniz.

Salatalığın Besin Değerleri

Porsiyon Miktarı: 100 gr
Kalori: 15
Toplam yağ: 0,1 gr
Kolesterol: 0 mg
Sodyum: 2 mg
Potasyum: 147 mg
Karbonhidrat: 3,6 gr
Diyet lifi: 0,5 gr
Şeker: 1,7 gr
Protein: 0,7 gr

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.