arama

Saç Renkleri Nasıl Seçilir?

  • paylaş
  • paylaş
  • Kolay Diyet Listesi

Son yıllarda oldukça göz kamaştırıcı görünen trend saç renkleri birçok kadının gözdesi haline geldi. Doğal saç renginden farklı tonlar denemek isteyenler yanlış renk seçimi nedeniyle sonradan pişman oluyor. Sadece moda olduğu için farklı tonlar denemek çoğu kadının yaptığı hataların başında gelmektedir. Popüler olan renklerin yanı sıra ten ve göz renginize göre en uyumlu olan tonları seçmeniz sizi olduğunuzdan daha şık ve doğal gösterecektir.

Doğal ve Tarz Bir Görünüm İçin Hangi Tonlar Seçilmeli?
Farklılık yaratmak istiyor ancak doğallıktan da bir türlü vazgeçemiyorsanız mutlaka kendi saç renginizin bir ton açık ya da koyu renklerini tercih etmelisiniz. Böylece ten renginizle kolayca uyum sağlayan saçlarınız tamamıyla doğal bir görünüme kavuşur. Cilt renginizden farklı koyulukta bir renk seçmek yüzünüzün sürekli solgun ve mat görünmesine yol açabilir. Yanlış saç rengi seçimi nedeniyle çoğu bayan cildine bronzlaştırıcı ve dudaklarına parlatıcı uygulayarak ton farkını kapatmaya çalışmaktadır.

Canlı ve Işıltılı Renkler Nasıl Kullanılır?
Özellikle günümüzde genç kızlar daha parlak ve canlı renkleri tercih ederek akranları arasında fark yaratmak istiyor. Siyah, sarı, kahverengi ya da kızıl tonlarını biraz abartarak kullanmak isteyen bayanlar saçlarını boyatmadan önce mutlaka bir uzmana danışıp fikir edinmeleri gereklidir. Ten rengi açık olan kişiler kızıl ya da sarı gibi parlak tonlara saçlarını boyatmaları için önce saçlarına gölge yaptırıp saç ile ten rengi arasında bütünlük sağlanmalıdır.

Ten Rengine Göre Hangi Tonlar Tercih Edilmeli?
Açık Tenliler: Ten renginiz açık ve doğal saç renginiz kahve tonları ise sizin için en uygun renk altın, bakır ve kestane renklerdir. Pembe bir cilde sahipseniz balköpüğü rengi ve kızıl tonlarını rahatlıkla deneyebilirsiniz. Açık tenli bayanlar koyu siyah ya da parlak sarı tonlarından uzak durmalıdır. Bu renkler cildinizi oldukça sönük ve cansız gösterecektir. Bu nedenle cildinize renk katabilmek için sürekli makyaj yapmanız gereklidir.

Koyu Tenliler: Esmer bir cilde sahipseniz kahve tonları sizin için en ideal renktir. Çok sayıda kahve tonları bulunmaktadır. Eğer kendi saç renginiz koyu ise çikolata kahve tonlarını deneyebilirsiniz. Kendi saç renginiz açık tonlardaysa karamel, kül kahve ve balköpüğü renklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca kızıl ve kahve karışımından oluşan bir renk seçerek farklı bir görünüm kazanabilirsiniz.

Gözleri Öne Çıkarmak İçin Hangi Saç Renkleri Seçilmeli?
Gözleriniz oldukça küçük ise saç renginizi göz renginiz ile uyumlu olmasına dikkat ederek gözlerinizin daha büyük görünmelerini sağlayabilirsiniz. Eğer renkli bir göze sahipseniz saçınızı mutlaka sarı ve açık kahve tonlarında yapmalısınız. Ayrıca saçlarınızın arasına sarı ya da kızıl balyaj attırarak farklı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Göz renginiz kahve ya da siyah ise koyu kestane, çikolata rengi ve siyah renkleri kullanarak gözlerinizi dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER