Site Rengi

Puding Kilo Aldırır Mı? Diyette Puding Yenir Mi?

Puding yerken kilo alınır mı? Puding kaç kalori? Puding nasıl yapılır?

18.05.2020
2.296
Puding Kilo Aldırır Mı? Diyette Puding Yenir Mi?

Kaç yaşında olursak olalım puding en sevdiğimiz tatlılardan birisidir. Yapımı da çok kolay olduğu için sıklıkla tercih edilir. Pudingin bir çok çeşitleri vardır. Süt, nişasta ve aromalardan oluşan bu tatlı, çok fazla yaygın kullanıldığı için market raflarında da satılmaktadır. Şeker içermesinden dolayı diyette olanların dikkatli bir şekilde tüketmesini tavsiye ederim. Peki, puding kilo aldırır mı ?

puding kalorisi | Puding Kilo Aldırır Mı? Diyette Puding Yenir Mi?

Puding Kilo Aldırır Mı? Diyette Yenir Mi ?

• Puding şeker içeren bir tatlı olduğu için kilo vermek isteyenler ve şeker hastaları dikkat ederek tüketmelidir.

• Puding çok şekerli bir şekilde hazırlandığından kan şekerini hızla yükselttiği için çok sağlıklı bir besin sayılmaz. Ve de kıvam alması için eklenen nişasta da kalori miktarını arttırdığı için az tüketilmesini öneririm.

• Hazır pudingler ile ev yapımı pudingler arasında lezzet farkı vardır aynı zamanda kalori farkı da bulunur. Hazır pudingler içinde tatlandırıcı ve koruyucu maddeler içerir. Bu nedenle diyet beslenmenizde puding yemek istediğinizde, ev yapımı pudingleri tercih etmelisiniz. Ev yapımı puding içinde süt, pekmez ve un gibi doğal maddeleri kullanarak hem sağlıklı hem de istediğiniz tatlı ihtiyacınızı karşılayacak puding yapabilirsiniz.

puding kilo aldirir mi | Puding Kilo Aldırır Mı? Diyette Puding Yenir Mi?

Kakaolu Puding Kaç Kalori?

• Kakaolu 1 paket puding : 203 kalori

• 1 kase kakaolu puding: 99 kalori

Muzlu Puding Kaç Kalori ?

• 1 paket muzlu puding(140g): 180 kalori

• 1 kase muzlu puding: 36 kalori

Vanilyalı Puding Kaç Kalori ?

• 1 paket vanilyalı puding(112 g): 147 kalori

• 1 kase vanilyalı puding : 37 kalori

Çilekli Puding Kaç Kalori ?

• 1 porsiyon çilekli puding:124 kalori

Puding genel olarak bir kaseden fazla yediğinizde kilo aldırır fakat diyetinizde ara ara kendinizi ödüllendirmek ve tatlı krizinizi gidermek isterseniz puding kullanmanızda sakınca yoktur. Pudingler şeker içerdiği için beyindeki serotonin hormonunu artırır ve bir kaç saatlik de olsa mutluluk verir.  Kilo almaktan çok çekiniyorsanız eğer, hazır paketler yerine evde yapılan pudinglerden yapmanızı tavsiye ederim hem daha sağlıklı olur hem kalori miktarı az olur.

puding etkileri | Puding Kilo Aldırır Mı? Diyette Puding Yenir Mi?

Çikolatalı Puding Nasıl Yapılır ? Puding Tarifi

Diyet yemek listesi hazırlanırken ya da diyet yaparken en çok kaygı duyulan şey tatlı tarifleri kilo aldırır mı olmaktadır. Özellikle Şubat 2016 ‘da oluşturulmaya başlanan diyet tatlı tarifleri yıllar sonra aynı tariflerin değişerek bugüne kadar aktarılmasını sağlamaktadır.

Diyet listesi hazırlarken en çok tercih edilen tatlılardan olan diyet puding ile zayıflamak artık çok daha kolay. Şimdi, birlikte diyet yemek tarifleri arasında en çok tercih edilenlerden olan çikolatalı puding tarifine bakalım.

Son olarak, diyet tatlı tarifleri, ramazana özel menüler ve daha fazla yemek tarifi için ana sayfa üzerindeki Diyet Yemekleri sayfasına tıklayınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.