arama

Pasif Jimnastik Nasıl Zayıflatır?

  • paylaş
  • paylaş
  • Çay Tıryakısı Çay Tıryakısı

Pasif jimnastik, diyet ile kilo veremeyenler için oldukça etkili alternatif bir çıkış yoludur. Vücudun hareket ettirilmesi ile kalori yakılarak daha fazla kilo verilmesi hedeflenir. Ancak bu işleme dair bilinmesi gereken detaylar vardır. İşte pasif jimnastik hakkında tüm detayları ile bilinmesi gerekenler:

Pasif Jimnastik Nedir ?

kolay-diyet-listesi_pasif-jimnastik-nasil-zayiflatir

Uzun yıllardır vücut şekillendirme ve saç çıkarma gibi işlemlerde kullanılan pasif jimnastik aleti son yıllarda kalori yakarak kilo verebilmeniz amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Elektro terapi olarak bilinen pasif jimnastik bölgesel zayıflamada oldukça etkilidir. 24 adet bulunan elektrot uçları zayıflamak istenen bölgeye takılır ve elektrik şokları veren cihaz çalıştırılır.

kolay-diyet-listesi_pasif-jimnastik-nasil-zayiflatir

Aynı anda birden fazla bölgenin çalıştırılmasını sağlayan bu cihaz özellikle karın kaslarınızı sıkılaştırmada faydalıdır. Bu cihaz karın kasları, göbek, basen, bacak kasları, kalça bölgesindeki yağları eritmesinin yanı sıra selülit tedavisi, göğüs dikleştirme ve ameliyatsız yüz germe gibi farklı amaçlar içinde kullanılabilir.

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır? Ev Tipi Pasif Jimnastik Aleti Nasıl Kullanılır?

kolay-diyet-listesi_pasif-jimnastik-nasil-zayiflatir

Bu tedavi yöntemini yapmak isteyen kişi öncelikle birtakım testlerden geçirilir. Hastanın vücudundaki yağların oranı, hangi bölgelerde daha fazla yağlanma olduğu uzman kişiler tarafından belirlendikten sonra uygulama başlanır. Verilmek istenen kiloya göre uygulanacak kür seansları da değişir. 4. Seanstan sonra etkisini fark edeceğiniz bu yöntem ile liposakşın ameliyatı yaptırmış gibi etki görmek için seanslara devam edilmesi gereklidir. Fazla yağları olan kişilere 25 seans uygulanır. Önceden belirlenen seanslar sonrasında hem fazla kilolarınızdan kurtulmuş hem de sıkılaşmış fit bir vücuda sahip olacaksınız.

Pasif Jimnastik Zayıflatır mı?

Kilo vermek amacıyla pasif jimnastik yöntemi uygulandığında kısa sürede etkisini gösterebilen bir yöntemdir. Diyet ve egzersiz yapılarak zayıflamaya göre çok daha kısa sürede istenilen hedefe ulaşmanızı sağlar. Bu yöntem ile kişi aktif olarak hareket etmez. Özel olarak tasarlanmış cihaz yardımıyla vücuda elektro şok verilir. Böylece uygulanan bölgedeki kasalar çalışmaya başlar.

kolay-diyet-listesi_pasif-jimnastik-nasil-zayiflatir

Aktif olarak yürüyüş ya da egzersiz yapan kişi nasıl yorulursa pasif jimnastik uygulanan kişi de aynı şekilde yorulur. Aktif olarak spor yapan kişiye göre çok daha fazla kalori yakmanızı sağlayan bu yöntemin bir diğer avantajı ise bölgesel olarak zayıflayabilmenizdir. Nokta atışı yaparak istediğiniz bölgede gözle görülür bir incelme sağlayabilirsiniz.

Adet Döneminde Pasif Jimnastik Zararlı mı?

kolay-diyet-listesi_pasif-jimnastik-nasil-zayiflatir

Dışarıdan elektro şok alınarak uygulanması özellikle kalp rahatsızlığı olan kişilerde sorun olabilir. Bu yöntem yapılmadan önce mutlaka testlerin yapılması gereklidir. Pasif jimnastik ile vücudun sadece bir tek bölgesi çalıştırılır. Bu durum zamanla vücut ölçülerinizde uyumsuzluk yaratabileceğinden uzman kişiler tarafından belirlenen seanslar ölçüsünde yapılmalıdır.

Pasif Jimnastik Yapılırken Nasıl Beslenilmelidir?

kolay-diyet-listesi_pasif-jimnastik-nasil-zayiflatir

Uygulanan bu yöntemden fayda görebilmeniz için eş zamanlı olarak diyete başlamanız önerilir. Ayrıca kas dokusunu büyütmek ve kas hücrelerini geliştirmek için doktorunuzun önerdiği şekilde beslenmeniz gereklidir. Özellikle L-Karnitin ile Alfa hidroksi asitleri bakımından zengin besinler tüketilmelidir. Greyfurt, limon, portakal gibi narenciye meyve suları ile kafeinli içeceklerin tüketimi arttırılmalıdır.

Pasif Jimnastik Fiyatları

Hem ülkemizin birçok şehrin uygulanan pasif jimnastik merkezlerine giderek hem de özel egzersiz aletini alarak yapabileceğiniz bu yöntemin fiyatları uygulanması gereken seans sayısına göre belirlenir.