Sağlıklı zayıflamanın en kolay yolu

Mekik Çekmek Zayıflatır Mı?

0 2

Yanlış beslenme ve hareketsizlik gibi nedenlerden dolayı karın bölgesinde yağlanma başlar. Göbek yağlanması diyabet, karaciğer yağlanması gibi birçok sorunu da beraberinde getirir. Mekik çekmek karın kaslarını çalıştıran etkili egzersizlerden birisidir. Ancak diyet yapmadan tek başına mekik çekerek karın kaslarını çalıştırmak göbek bölgenizde çatlakların oluşmasına neden olur. Kötü bir görünüme sahip olmamak için mekik çekme egzersizi ile birlikte diyete başlayarak daha kısa sürede daha etkili sonuca ulaşabilirsiniz.

Mekik Çekerek Göbek Yağları Erir Mi?
İdeal bel çevrenizi öğrenmek için mezura ile ölçün. Boyunuzun yarısı ise normal sayılır. İdeal vücut ölçülerine sahip olmak için öncelikle beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Egzersizle birlikte diyete başlarsanız göbek yağları daha kolay yok olacaktır. Mekik çekmek karın kaslarının sıkılaşmasını sağlar. Egzersize ilk başladığınızda bu hareketi yapmakta zorlanabilirsiniz.

Mekik çektiğiniz için karın kaslarınızda hafif ağrı oluşabilir. Ancak zamanla çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabildiğinizi göreceksiniz. Sırt üstü uzanılarak yapılan bu hareketi yaparken sırt ağrısı çekmemek için yerde egzersiz matı kullanın. Genellikle vücut yapmak isteyen erkeklerin tercih ettiği bu hareketi kadınlarda rahatlıkla yapabilir. Bölgesel incelme için en etkili hareketlerden birisidir. Göbek yağlarınızın parçalanmasını sağlar. Düz ve sıkı bir görünüme kavuşmak için her gün düzenli olarak mekik çekmelisiniz.

Doğru Mekik Nasıl Çekilir?
Mekik çekerken sakatlanmalara neden olmamak için hareketleri ilk başlarda yavaş bir şekilde yapılmasına dikkat edilmelidir. Sırt ağrısı çekmemek için yerde mat kullanabilirsiniz. Ayrıca boyun tutulmasını engellemek için ellerinizde boyun bölgesine çok fazla baskı yapmamalısınız. Kol dirseklerinizle ile bacak dizlerinize dokunmaya çalışmayın. Çok fazla yukarı doğru kalkmaya çalışmak belinizin incinmesine sebep olacaktır. Öne çok fazla eğilmeden yavaşça u hareketi günde 20 defa tekrarlayabilirsiniz.

Bu Konuda İlginizi Çekebilir  Brokoli Kilo Aldırır Mı?

Mekik Çekme Programı
Daha önce hiç mekik çekmeyen kişiler ilk önce daha az sayı ile başlayarak vücudu alıştırmalıdır. Bu egzersize başlamadan önce vücudu ısındıran hareketlerin yapılması önemlidir. Evde kolayca yapılabilen bu hareketi ilk gün 10 defa tekrarlayabilirsiniz. 2. Gün günde 2 defa 10 kez yapın. Her geçen gün 5 fazla mekik çekerek kademeli olarak arttırabilirsiniz. Günde 2 defa yapılması kasların çalışması açısından önemlidir. 1 ay içerisinde karın kasları belirgin bir hale gelir. Göbeğiniz de ise gözle görünüz düzeyde bir incelme meydana gelecektir. Hem zayıflamanızı hem de bölgesel incelmenizi sağlayan mekik hareketinden fayda görmek için istikrarlı bir şekilde her gün yapılması gereklidir.

Mekik Çekerek Kaç Kalori Yakılır?
Karın bölgesinin yanı sıra kalça, bacak, kol ve sırt bölgesinin çalışmasını sağlayan mekik hareketi ile günlük aldığınız kalorilerin çoğunu yakabilirsiniz. 10 dakikalık bir mekik hareketi sayesinde 150 kalori yakmış olursunuz. Ayrıca piyasada bulunan göbek eriten hap ve yağların hiçbir faydası olmadığı gibi birçok sağlık sorununa neden olduğundan kesinlikle kullanmayın.

Bir Cevap Yazın