Site Rengi

Limonata Kilo Aldırır Mı? Şekersiz İçecekler Kilo Aldırır Mı

1 su bardağı yaklaşık olarak 140 kaloriye karşılık gelmektedir. Limonata, düşük kalorili içecekler arasında yer alır.

15.06.2020
291
Limonata Kilo Aldırır Mı? Şekersiz İçecekler Kilo Aldırır Mı

Yaz aylarının vazgeçilmez içeceği limonata kilo aldırır mı ? Limonata diyeti ile 1 ayda kaç kilo verilir ? Limonata kaç kaloridir ?

limonata kilo aldırır mı

Tüm bu sorular oldukça dikkat çekici değil mi? Evet, dediğinizi duyar gibiyiz. Çünkü limonata hemen herkesin sevdiği bir içecek. Peki limonata ile zayıflamak mümkün müdür? Gelin, birlikte bakalım.

Limonata Kaç Kaloridir?

limonata kalorisi | Limonata Kilo Aldırır Mı? Şekersiz İçecekler Kilo Aldırır Mı

Limonata yaz aylarında bizleri serinleten, içmeye doyamadığımız içeceklerin başında gelmektedir.  1 su bardağı yaklaşık olarak 140 kaloriye karşılık gelmektedir. Limonata, düşük kalorili içecekler arasında yer aldığından dolayı, diyet yaparken de kolaylıkla kullanabileceğiniz içecekler arasında yer almaktadır. Bunların yanında da spor yapmanız diyetinizi taçlandıracaktır. Aynı zamanda da ne az kalori alırsanız, o kadar hızlı da zayıflarsınız.

Limonata Kilo Aldırır Mı ?

limonata 1 | Limonata Kilo Aldırır Mı? Şekersiz İçecekler Kilo Aldırır Mı

Yukarıda bahsettiğimiz gibi limonatanın sadece 1 bardağı 140 kalori içermektedir ve ayrıca düşük kalorili içecekler arasında yer aldığından dolayı, kilo aldırmamaktadır. Fakat limonata kilo aldırmıyor diye bardak bardak limonata içmeye kalkarsanız da bu şekilde kilo almanıza neden olabilirsiniz. Yani, 1 günde 1 su bardağı limonata içmeniz yeterli olacaktır. Daha fazla tüketimi kilo almanıza neden olabilmektedir.

1 Su Bardağı Limonata Nasıl Yapılır ?

Limonata Nasıl Yapılır

Limonata Nasıl Yapılır

Her besin gibi limonatanın içinde bulunan şekerden dolayı, limonatanın yakılması gerekmektedir. 1 su bardağı limonatayı tükettiniz diyelim ve yakmak istiyorsunuz. Bunu nasıl yapacaksınız?  140 kaloriyi yakabilmek için 23 dakika yürümeniz, 10 dakika koşmanız, 20 dakika bisiklet sürmeniz, 14 dakika yüzmeniz gerekmektedir. Bunlardan birini yapmanız halinde 140 kaloriyi kolaylıkla yakmış olursunuz.

Limonatanın Zayıflama Üzerindeki Etkisi Nedir ?

Limonata Kilo Aldırır Mı

Limonata Kilo Aldırır Mı

Limonata yaz aylarında ferahlatıcı bir etkiye sahip olsa da bilinen zayıflamaya bir etkisi bulunmamaktadır. Zaten limonatanın içinde bulunan beyaz şeker ile zayıflama söz konusu olmamaktadır. Bir yiyeceğin içerisinde beyaz şeker varsa, o yiyeceğin sizin üzerinizde zayıflama etkisi bırakması söz konusu değildir. Limon hücrelerdeki yağların yakılmasına yardımcı olan besindir. Fakat limonata şekerle birleştiğinden dolayı, zayıflamaya yardımcı olmamaktadır.

Limonatanın Limonata Diyetinin Zararları Var Mıdır?

limonata kilo aldirir mi | Limonata Kilo Aldırır Mı? Şekersiz İçecekler Kilo Aldırır Mı

Limonata metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olsa da bazı zararları mevcuttur. Limon asit içerikli bir besin olduğundan dolayı özellikle mide sorunları yaşayan insanların limonatayı tüketmemesi daha yararlıdır. Ülser ya da reflü gibi rahatsızlıkları olanlar limonata tükettikten sonra daha kötü hissedebilirler.  Ayrıca pek çok mide rahatsızlıklarına da yol açabilmektedir. Yani mide rahatsızlığı olanlar ya da var olabilecekler limonatayı tüketmemelidirler. Ayrıca, limon tansiyonu da tetiklediği için tansiyon hastalarına da limonata önerilmemektedir.

Bonus: Diyetisyen Merve Sarıkaya ERDEMİR Şekersiz İçecekler Kilo Aldırır Mı ?

İlginizi Çekebilir: Mate Çayı Faydaları Nelerdir? Mate Çayı İle Zayıflanır Mı ?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR