Site Rengi

Lif Kaynağı Ananas Kaç Kalori

31.03.2019
126
Lif Kaynağı Ananas Kaç Kalori

Lif Kaynağı Ananas

Diyetlerin ve sağlıklı ara öğünlerin vazgeçilmez besinlerinden biride ananastır.  Anavatanı Hindistan olan ananas ülkemizde Akdeniz bölgesinde yetişmektedir. Ananas tam bir lif kaynağıdır. Bol lifli yapısı sayesinde kabızlık şişkinlik gibi sorunlarla baş edenler içinde kurtarıcı bir besindir. Ananas bol lifli olmasının yanı sıra şeker içeren bir besindir, bu yüzden tüketilirken dikkatli olunması gerekmektedir. Peki, bu kadar faydalı ve diyet listelerinde kendine yer bulan ananas kaç kalori? Yüz gram ananas yaklaşık olarak elli kaloridir

Ne Kadar Tüketmeli

Ananas tüketirken ölçü kaçırılmamalıdır. Günde iki orta dilim ananas tüketmek günlük şeker ihtiyacı için yeterlidir. Son zamanlarda ananas kadar ananas suyu da talep görenler listesinde boy göstermektedir. Fakat paket sularda bulunan renklendiriciler, yapay tatlandırıcılar bu besini sağlıklı olmaktan çıkartmaktadır, bu yüzden ananas suyunu evde yapmak alınan kaloriyi azaltmak açısından önemlidir.

ananas kac kalori e1553987925405 | Lif Kaynağı Ananas Kaç Kalori

Ananasın Faydaları Saymakla Bitmiyor

Ananas zengin lifli yapısının yanı sıra A, C vitaminleri, kalsiyum, potasyum açısından da zengin bir besindir. Ananas doğal bir şeker kaynağıdır ve vücudun gereken şekeri alabileceği bir kaynaktır. Diğer meyvelere göre düşük kalorili olan, ananas kaç kalori diye sorulup alınan cevaptan mutlu olunan bir meyvedir. Ananas düşük kalorili olmasının yanı sıra insan vücudu için birçok faydayı da içermektedir. Bağışıklık sistemi ve göz sağlığı için oldukça faydaları olan ananas içeriğindeki maddelerle metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını da arttırmaktadır.

ananas etkileri e1553987900519 | Lif Kaynağı Ananas Kaç Kalori

Alternatif Ananas Tüketim Önerileri

Ananas kan şekerinin dengesini sağlar ve tokluk hissi verir. Ananası sade sevmeyenler için süt, yoğurt, yulaf ezmesi gibi farklı besinlerle karıştırıp tüketmek bir seçenek olabilir. Özellikle farklı meyvelerle ve sütle karıştırıp sizi gün boyu tok tutacak içecekler elde edebilirsiniz. Ananas aynı zamanda son zamanlarda moda olan detox suları içinde bir öneridir. Ananas kaç kalori diye sormak yerine farklı şekillerde kullanarak kalori oranını arttırıp azaltabilirsiniz. Akşamdan bir dilim ananas, bir çubuk tarçın, bir tatlı kaşığı ve iki litre içme suyuyla hazırlayacağınız detox suyunu gün içerisinde tüketmek ödem atmanıza yardımcı olacaktır.

ananas kilo aldirir mi e1553987843686 | Lif Kaynağı Ananas Kaç Kalori

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.