Site Rengi

Kilo Almak İstiyorum

Kilo almak istiyorum ne yapmalıyım sorusu sıklıkla sorulmaktadır.  Kilo almak için yapılması gereken belli başlı kurallar vardır. İlk olarak neden kilo alamadığınız sorunu üzerine yoğunlaşmak gerekiyor. Bu sorunu anlamak için tabi ki, ilk olarak bir uzmana görünüp sağlıkla ilgili bir probleminizin olup olmadığını öğrenin. Eğer bir sağlık probleminiz var ise uzman kontrolünde ilaç tedavisi ile […]

Kilo Almak İstiyorum

Kilo almak istiyorum ne yapmalıyım sorusu sıklıkla sorulmaktadır.  Kilo almak için yapılması gereken belli başlı kurallar vardır. İlk olarak neden kilo alamadığınız sorunu üzerine yoğunlaşmak gerekiyor. Bu sorunu anlamak için tabi ki, ilk olarak bir uzmana görünüp sağlıkla ilgili bir probleminizin olup olmadığını öğrenin. Eğer bir sağlık probleminiz var ise uzman kontrolünde ilaç tedavisi ile kilo almanız gerekebilir.

Bunun dışında, bazı kişilerde genetik nedenlerden dolayı kilo alma sorunu yaşanabilir. Eğer iştahsızlık sorunu çekiyorsanız ilk olarak işe bir tane iştah açıcı ilaç ya da doğal yöntemler ile yapılmış bir tarifi kullanarak başlayın. Bu süreçte mideniz küçük olduğu için biraz zorlanacaktır ama her geçen gün mideniz büyüyecek ve kilo alımı gerçekleşecektir.

Kilo Almak İstiyorum Denenmiş Kilo Alma Yöntemleri Nelerdir?

kolaydiyetlistesi_kilo-almak-istiyorum

Kilo almak istiyorum ancak alamıyorum diyorsanız kilo alma mantığından biraz bahset doğru olacaktır. Kilo almak için kalorisi yüksek yiyecekleri tüketmeniz gerekiyor. Fakat kalorisi yüksek yiyecekler tüketip kilo alayım derken sağlığınızı bozmamanız gerekiyor. Bunun için genelde dışarıdan beslenmeyin. Yiyeceklerinizi evde kendiniz hazırlayın. Örneğin çok fazla yağlı yiyecekleri kalorisi yüksek diye tüketmek ilerde kolesterol sorununa neden olabilir. Bunun yerine daha sağlıklı besinleri daha fazla tüketmeniz önemlidir. Denenmiş kilo alma yöntemleri takip edilerek etkili sonuçlar almak mümkündür. 1 ayda 10 kilo almak için uygulanması gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu özel yöntemler diyetisyenler eşliğinde denenmelidir.

Çok Zayıfım Kilo Almak İstiyorum Öneriler Nelerdir?

kolaydiyetlistesi_kilo-almak-istiyorum2

Çok zayıfım kilo almak istiyorum düşüncesi ile sürekli olarak bir şey yemek isteyebilirsiniz. Protein ağırlıklı olarak beslenmek size kalıcı bir kilo alımı yaşatır. Hem de kaslarınızın gelişimine katkıda bulunur. Bunun dışında, kilo almanızı sağlayacak en önemli besin yapısı karbonhidrattır. Vücudun karbonhidrata çok fazla ihtiyacı olmadığı için gün içerisinde alınan fazla karbonhidrat miktarı vücutta yağ olarak depolanır. Bu sayede siz de kilo almış olursunuz. Aşırı kilo almamak adına hedeflenen düzeyin üzerinde kilo almamaya da özen gösterilmelidir. Aksi durumda istenilen kiloyu aldıktan sonra obezite sorunu da gündeme gelebilir.

Hızlı Kilo Alma Nedenleri

kolaydiyetlistesi_kilo-almak-istiyorum

Hızlı kilo alma nedenleri çok farklı şekillerde meydana gelebilmektedir. Özellikle gün içerisinde; makarna, hamur işleri, şekerli ürünler tüketmeye özen gösterin. Bol bol sebze ve meyve yemeyi de ihmal etmeyin. Günlük almanız gereken kalori miktarının en az 1000 kalori civarında olması gerekmektedir.

Bu sayede haftada sabit olarak bir kilo alırsınız ve aldığınız bu kilo kalıcı olur. Kendinizi gün içerisinde asla aç bırakmayın. Sabahları güzel ve besin değeri yüksek bir kahvaltı yapın. Kahvaltı gün içerisinde atlamanız gereken en önemli öğündür. Güzel ve doyurucu bir kahvaltı yapmak güne zinde başlamanızı sağlayacaktır.

Ucuz Kilo Alma Diyeti Nedir?

kolaydiyetlistesi_kilo-almak-istiyorum3

Ucuz kilo alma diyeti uygulamak isteyenler beslenme düzenlerine dikkat ettiklerinde, kısa sürede kilo almaları mümkün hale gelecektir. Bu süreçte; kilo verme diyetlerinde olduğu gibi ara öğünler ile beslenmenizi desteklemeniz gerekiyor. Günde 5 öğün yiyerek sağlam bir kilo alma programı uygulayabilirsiniz. Ara öğünlerde aşırıya kaçmamak şartı ile tatlı, tuzlu, hamur işleri ve abur cubur tüketimi yapabilirsiniz. Yağlı yemekleri tüketirken yemek yapılırken doğal yağlar ile yapılmasına özen gösterin. Tereyağı, zeytin yağı gibi sağlıklı yağ çeşitlerini kullanın. Aksi halde kalp ve damar hastalıklarına yakalanmanız kaçınılmazdır.

Gün içerisinde bol bol kuruyemiş tüketin. Ceviz, fındık, fıstık, kuru üzüm, kuru kayısı kilo almanızı arttırıcı besinlerdir. Yapılan araştırmalara göre yemeği hızlı yiyen insanlar daha fazla kilo alır. Çünkü yemeği hızlı yemek sindirimini zorlaştırır. Sindirilmeyen besinler vücutta depo edilir buda kilo almanızı sağlar. Özellikle gece geç saatlerde yemeye özen gösterin. Vücut geç saatlerde daha az çalışır. Bu yüzden gece yiyeceğiniz besinlerin sindirimi daha zordur ve kilo aldırır.

7 Kilo Almak İstiyorum Çözüm Nedir?

kolaydiyetlistesi_kilo-almak-istiyorum3

7 kilo almak istiyorum ve çözüm bulamıyorum diyorsanız, yapılması gereken tek şey doğru bir beslenme programını uygulamaktır. Bir diyetisyen eşliğinde kalori fazlası oluşturan diyet programları, kilo almaya yardımcı olacaktır. Diyetisyenin önerdiği ölçüde besin tüketilmesine dikkat edilmelidir. Karbonhidrat ağırlıklı olarak tercih edilen besinler kilo alımını hızlandıracaktır.

Kilo Almak İstiyorum Kilo Almak İçin İlaç Kullanılmalı Mı?

Kilo almak için ilaç son çare olarak bazı durumlarda tercih edilmektedir. Ancak mümkün mertebe kilo almaya dayalı ilaçlar kullanılmamalıdır. Doğru beslenme yöntemleri uygulayarak kilo almak sağlıklıdır. İlaçların her zaman yan etkilerinin olabileceği unutulmamalıdır. İlaç kullanarak kilo almak yerine, doğru beslenme programı uygulanmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Melissa dedi ki:

    Yag ve lif dolu olan kuru yemisler, kilo almak icin harika bir atistirmaliktir. Sadece birkac avuc kuru yemis yiyerek saatlerce dolasabilirsiniz. Findik, fistik, ceviz, badem vb. kuru yemisleri kavrulmamis ve tuzlanmamis olarak tuketmeniz onemlidir.