Site Rengi

Karatay Diyetine Uygun Diyet Listeleri

Canan Karatay’ı Kızdırmadan Rejim yapmanın bireyler tarafından ürkütücü görülmesinin en önemli, sebebi aç kalma korkusudur. Oysa ki karatay usulü beslenmenin en güzel tarafı aç kalmadan, sağlıklı beslenerek kilo verebilmektir. Keyifli Sabahlar Bu beslenme biçiminde sabah öğünü oldukça önemlidir. Sabah ne kadar doyurucu yerseniz, ilerleyen saatleriniz o kadar rahat geçecektir. Bu noktada en önemli besinlerden biri olan yumurta […]

15.03.2019
155
Karatay Diyetine Uygun Diyet Listeleri

Canan Karatay’ı Kızdırmadan

Rejim yapmanın bireyler tarafından ürkütücü görülmesinin en önemli, sebebi aç kalma korkusudur. Oysa ki karatay usulü beslenmenin en güzel tarafı aç kalmadan, sağlıklı beslenerek kilo verebilmektir.

Keyifli Sabahlar

Bu beslenme biçiminde sabah öğünü oldukça önemlidir. Sabah ne kadar doyurucu yerseniz, ilerleyen saatleriniz o kadar rahat geçecektir. Bu noktada en önemli besinlerden biri olan yumurta devreye girmektedir. 3 adet yumurtayı rafadan tüketebileceğiniz gibi omlet şeklinde ve çeşitli otlar ile harmanlayarak yiyebilirsiniz. Elbette kahvaltıda sadece yumurta yemek zorunda değilsiniz. Diyet, bol domates, peynir, zeytin, biber ve kuruyemiş tüketmenizi de öğütlemektedir.

karatay diyeti bilinmeyenler 2 | Karatay Diyetine Uygun Diyet Listeleri

Öğle Yemekleri

Bu rejim, bireylerin günde iki öğünde beslenebileceği bir rejim türüdür. Ancak, rejimin özellikle ilk günleri alışma süreci olması sebebiyle zorlu geçebilir. Bu nedenle, rahat hazırlanabilecek yemekler ile öğle yemeği keyifli bir hale dönüştürülebilir.

Rejim temel olarak, protein ağırlıklı beslenmeye dayanması sebebiyle bu içerikteki yiyecekler oldukça önemlidir. Öğle yemeğinde içeceğiniz bir kase mercimek çorbası ve yanında tüketebileceğiniz zeytinyağlı fasulye ve türevi yemekler oldukça doyurucu olabilmektedir.

karatay diyeti bilinmeyenler 3 | Karatay Diyetine Uygun Diyet Listeleri

Akşam Yemekleri

Bu rejimde, akşam yemekleri kış aylarında en geç saat altıda, yazın ise en geç, saat yedide yenmelidir. Akşam liste hazırlamak oldukça kolaydır. Çünkü hazırlayabileceğiniz çok çeşitli et yemekleri ile güzel ve doyurucu bir öğün geçirebilirsiniz. Rejim için önemli olan protein ağırlıklı beslenme bu öğün içinde önemlidir.

Etli kuru fasulye, biftek, kavurma, etli tencere yemekleri akşam yemekleri için oldukça idealdir. Ancak genel alışkanlığımız olan, et yanına pirinç pilavı uyumundan bu rejim için vazgeçmez durumundayız.

Yemeklerin yanına domatesli güzel bir bulgur pilavı uygun olabilir. Elbette akşam yemekleri bunlar ile sınırlı kalmak zorunda değildir. Et tüketmeyi çok fazla sevmeyenler, zeytinyağlılara, yoğurtlu ve yeşil salatalara ağırlık vererek kendilerine doyurucu bir öğün çıkarabilirler.

Bu rejimin, en önemli noktalarından bir diğeri şeker ve türevi besinlerin hiçbir şekilde tüketmemektir. Bu sebeple, ekmeğin hiçbir öğünde yenmemesi tavsiye edilir. Ayrıca, paketli olarak satılan içinde glikoz ve gluten olan hiçbir besin yenmemelidir. Tatlı krizleri ise meyveler ile geçiştirilmelidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.