Site Rengi

Kaju Kilo Aldırır Mı ?

Kaju Kilo Aldırır Mı ?

Kaju kilo aldırır mı ? sorusu daha çok bu meyveyi severek tüketen bireyler tarafından sorulmaktadır.  Kendine has bir tadı ve aroması olması nedeniyle sevilen kuru yemişler arasında yerini almıştır. Vegan beslenme için de tercih edilen kajunun genel olarak tüketicisi oldukça fazladır.

kolay-diyet-listesi_kaju-kiloaldırır-mı

16. yüzyılda Portekizliler’in coğrafi keşif için çıktıkları Brezilya seyahati sonucunda, kaju ağacını keşfetmeleriyle dünya, kaju ağacıyla tanışmış oldu. Ana vatanı Brezilya olan kaju ağacı, tropik bir meyve ağacı özelliğine sahiptir.

kolay-diyet-listesi_kaju-kiloaldırır-mı

Bu tropikal meyvenin 100 gramında yaklaşık olarak 553 kalori bulunmaktadır. Bu da kaju tüketmeyi sevenlerin aklına, kaju kilo aldırır mı ? sorusunu getirmektedir.

Kaju Kilo Yapar Mı? Kaju Kilo Aldırır Mı ?

kolay-diyet-listesi_kaju-kiloaldırır-mı

Doğal olarak tropik iklim bölgelerinde yetişen kaju meyvesiyle ilgili kaju kilo yapar mı ? Kaju kilo aldırır mı ?soruları sıkça merak edilen soruların başında gelmektedir. Bu nedenle kajunun, kuru yemiş olarak tüketilmesi durumunda, kilo aldırıp aldırmadığı konusu sıklıkla irdelenmektedir.

kaju kilo aldirir mi | Kaju Kilo Aldırır Mı ?

Kaju ağacının doğal yetişme koşullarına bakıldığı zaman; yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık geçen Brezilya, Hindistan ve Afrika kıtasında ki ülkeler de yetiştiğini söylemek mümkündür.

kolay-diyet-listesi_kaju-kiloaldırır-mı

Besin değerlerine bakıldığı zaman 100 gram kaju yaklaşık olarak 44 gram yağ, 30 gram karbonhidrat, 18 gram protein ve az miktarda potasyum ve sodyum bulunur. Bu besinlerin kalori cinsinden değeri ise yaklaşık olarak 553 kaloridir. Normalde faydalı olan kaju, doğru tüketilmediği takdirde, istenmeyen kilo sorunlarına yol açabilmektedir.

Kajunun Besin Değerleri ? Kaju Kilo Aldırır Mı ? 

kolay-diyet-listesi_kaju-kiloaldırır-mı

Kaju kilo aldırır mı ? sorusunu sormadan önce kajunun besin değerleri bilinmelidir. Kajunun besin değerlerini de  incelendiğinde, 100 g kajuda yaklaşık olarak 44 g yağ, 30 g karbonhidrat 6 g şeker, 18 g protein ve az miktarda da olsa potasyum ve sodyum bulunmaktadır.

kaju kalorisi | Kaju Kilo Aldırır Mı ?

Belirtilen besinlerin kalori cinsinden değeri ise 100 g için yaklaşık 553 kaloridir. Bu miktar korkutucu gözükebilir. Ancak düzenli tüketildiği takdirde kilo sorunları yaşamak bir kenara, vücuda birçok fayda sağlamaktadır.

Kaju Faydaları

kolay-diyet-listesi_kaju-kiloaldırır-mı

Kaju faydaları, doğru tüketildiği takdirde söz konusu olacak bir konudur. Kajunun doğru tüketiminde sağlayacağı faydalar şöyledir;

  • Cilt sorunlarının tedavi edilmesi ve cildin pürüzsüz bir yüzey haline gelmesinde, yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunu içerisindeki bakır ve antioksidanlar sağlamaktadır.
  • Yine içinde bulunan antioksidan ve çinko, kuvvetli bir bağışıklık sistemi oluşturmaya oldukça elverişlidir.

kolay-diyet-listesi_kaju-kiloaldırır-mı

  • İçinde bulunan antioksidanlardan lutein ve zeaksantin, göz sağlığına oldukça faydalıdır.
  • Düzenli tüketildiği takdirde içerdiği magnezyum, baş ağrısı şikayetlerini oldukça azaltacaktır.

kaju | Kaju Kilo Aldırır Mı ?

Kaju fıstığı yemeklerde de kullanılmaktadır. Kaju fıstıklı tereyağlı tavuk tarifi buna örnektir. Lezzetli de olsa bu ve benzeri yemekleri dengeli tüketmek önemlidir.

Görüldüğü gibi kaju istenmeyen kilolara sebep olmasının yanında, birçok faydası da bulunmaktadır.Kısacası Kaju kilo aldırır mı ? sorusuna hem evet hem hayır cevabı vermek mümkündür. Eğer tüketimi doğru yapılıra, bu sorunun ortaya çıkmayacağı da aşikardır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.