Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

0 134

İş, sosyal ve günlük yaşantıda devamlı bakımlı ve güzel görünmek isteyen bayanlar saçlarının hem sağlıklı görünmesini hem de hızlı uzamasını ister. Başta sağlıksız beslenme, yetersiz su tüketim, yanlış saç bakım ürünleri, hava kirliliği ve stres saçların uzama hızını geciktiren başlıca faktörlerdir. Piyasada satılan pahalı saç uzatıcı şampuan, krem ya da bakım kürleri yüksek oranda kimyasal içerdiği için saçın doğal yapısını bozarak yıpranmasına neden olur.

Saç doğal koşullarda ayda 1-2 cm kadar uzamaktadır. Ancak yapılan doğal besleyici bakım kürleri ile ayda 4-5 cm uzamasını sağlayabilirsiniz. Hem saçınızdaki kırılma, dökülme, elektriklenme, kabarma, kepeklenme gibi tüm sorunlarınızdan kurtulmanızı sağlayan hem de saç köklerinin besleyerek hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olan unsurları istikrarlı bir şekilde uygulamak koşuluyla istediğiniz sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Bol Su İçin
Vücudun tüm organları için faydalı olan su yeterli miktarda içilmediğinde saç kökleri güçsüzleşerek dökülmeye başlar. Saça canlılık ve parlaklık kazandıran nemdir. Saç tellerindeki nemin dengelenmesi ve saçın kökten uca beslenebilmesi için günlük içtiğiniz su miktarını kontrol etmelisiniz. Saç köklerindeki gözeneklerin açılarak oksijen almasına yardımcı olan su saçın hızlı uzamasında en önemli faktördür.

Protein Ağırlıklı Beslenin
Vücudun yeterli vitamin ve mineralleri almaması sonucunda saç uzama hızlı yavaşlar. Dengeli beslenmeyen kişilerde sık rastlanan demir ve B12 vitamini eksikliği saçı kurutur, inceltir ve bölgesel kelliğe yol açabilir. Kırmızı et, balık, koyu yeşil sebzelerin düzenli bir şekilde tüketilmesi saçın kalitesini arttırdığı gibi yumuşak ve parlak saçlar ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Yüksek Isıda Kurutmayın
Saçlarınızı yıkadıktan sonra fön makinesi ile saçlarınızı yüksek ısıda kurutmak ya da her gün saç şekillendirici makineleri kullanmak saçın pH dengesini bozarak nemini kaybetmesine neden olur. Neme sahip olmayan saç köklerinde kabuk ve kepeklenmeler olduğu gibi koparak dökülmeler meydana gelir. Doğru bakım yapılmayan saçın uzaması imkansızdır. Bu nedenle saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakabilir, saç şekillendirici makinelerinin ısı ayarları düşürülmelidir.

Ayda 2 Defa Saç Bakım Kürü Uygulayın

Kuru ve kepekli Saçların Uzaması İçin Kür Tarifi
Yumurta akı, zeytinyağı, susam yağı, badem yağı, Aleo Vera yağı ve portakal yağlarını eşit miktarda kullanarak saçınızın nemlenerek beslenmesini sağlayabilirsiniz. Saç köklerinizin nefes almasını sağlayan bu kür ile kepek probleminden kurtulabilir ve saçınızı gönül rahatlığı ile uzatabilirsiniz..
Yağlı Saçların Uzaması İçin Kür Tarifi
2 adet kuru soğanı mikserden geçirdikten sonra suyunu sıkarak saç köklerine masaj yaparak sürün. Saç köklerinde kan dolaşımını hızlandıran bu yöntem ile saçlarınız kolayca uzayacaktır. Ayrıca bir miktar elma sirkesi ya da limon suyu ile de aynı işlemi yaparak hem saçlarınızın yağ dengesini sağlamış hem de köklerinin beslenerek uzamasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın