Site Rengi

Fıstık Kilo Aldırır Mı ?

20.04.2019
335
Fıstık Kilo Aldırır Mı ?

Fıstık kilo aldırır mı?’ sorusu diyet döneminde olan insanlar için bir hayli önemli soruların başında gelmektedir.  Yani diyet dönemindeki kişilerin yedikleri her besinden dengeli bir şekilde tüketmeniz gerektiğinizi unutmamalısınız.  Bunlarda. Biri de tabi ki fıstıktır. Fıstığın kilo aldırıp aldırmaması temel olarak sizin nasıl tükettiğinizle ilgili bir durumdur.   Yağlı, soslu, şekerli ya da çikolatalı hazırlanmış fıstıkların tüketimi ile sade tüketilen fıstıkların kalori değeri tabi ki de aynı değildir ve eğer diyet dönemindeyseniz,  tüketimi nasıl gerçekleştirdiğinize dikkat etmelisiniz.

Fıstık Diyette Yenir Mi?

Diyet döneminde ‘fıstık kilo aldırır mı?’ sorusunun cevabını bulmak oldukça önemlidir. Fıstığın içerisinde bulunan doğal yağlar vücudumuz için büyük önem arz etmektedirler. Bu nedenle diyet döneminde dahi olsanız da dengeli bir şekilde tükettiğiniz sürece hiçbir sıkıntı bulunmamaktadır. Fakat diyet döneminde fıstık tüketmenin kilo verme açısından hiçbir getirisi bulunmamaktadır.

3793c098 fistik etkileri e1555577391459 | Fıstık Kilo Aldırır Mı ?

Fıstık Ne Kadar Tüketilmeli?

Kilo almak istemiyorsanız, gün içerisinde yiyebileceğiniz fıstık miktarı 3 yemek kaşığını geçmeyecek şekilde olmalıdır. Tabi ki bu ölçü diyet için gerekli bir ölçüdür. Fakat, diyet dışında da fazlaya kaçmamanız önerilmektedir. Tüm bunların dışında ‘fıstık kilo aldırır mı?’ sorusuna verilecek en güzel cevaplardan biri de , fıstığı sabah kalktığınızda ya da gece yatmadan önce tüketmeniz vücudunuza direk yağı almanız şekline karşılık gelmektedir. Yani bu kadar yağlı kuruyemişleri bu şekilde tüketmeye özen göstermelisiniz.

Fıstık Kaç Kalori?

Eğer diyet döneminde fıstığı ölçerek yiyip kalorisi hesaplaması yapacaksanız, avuç ya da gram hesabıyla güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Günde tüketilen 1 avuç fıstık yaklaşık olarak 30 grama denk gelmektedir ve toplamda 170 kalori alınmaktadır.

9f43d186 fistik kilo e1555577357405 | Fıstık Kilo Aldırır Mı ?

Yer Fıstığı Kaç Kalori?

Yer fıstığının herhangi bir işlem görmeden tüketilmesi her açıdan çok sağlıklıdır. Fakat yer fıstığı düzenli olarak tüketilmek istendiğinde aynı fıstıkta olduğu gibi ölçüye başvurulmalıdır. 1 avuç fıstığın içinde 170 kalori bulunurken, 1 avuç yer fıstığının içerisinde ise 227 kaloriye denk gelmektedir. Diyette olan biri için bu çok ciddi bir orandır. Bu nedenle aşırıya kaçılmaması önem arz etmektedir.

01414a95 fistik kilo aldirir mi e1555577316895 | Fıstık Kilo Aldırır Mı ?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.