arama

Evde Yapılabilecek Egzersizler

  • paylaş
  • paylaş
  • Kolay Diyet Listesi

Spor yaparak hem günün yorgunluğu hem de stresini kolaylıkla atabiliriz. Fakat birçoğumuz yoğun iş temposundan spor yapmaya vakit bulamayabiliyoruz. Bu durumda zamanla hareketlerimizde kısıtlanma meydana getirebiliyor. Bu durumun önüne geçmek için evde hafif hafif egzersizler yapabiliriz.

[videopress S6de9mFm]

Peki, bu egzersizler nasıl olmalıdır?

Öncelikle ısınma hareketleri yapmadığımız için kaslarımızı zorlamamak adına kafamıza göre egzersiz hareketleri yapmamalıyız.

[videopress 8WQKvVeI]

Düz Mekik

İlk olarak karın bölgemizi eritmek ya da daha sıkı bir görünümde olmasını istiyorsak hareketlerimize düz mekik ile başlamalıyız. Düz mekik için düz bir yere uzanarak boynunuzun zarar görmemesi için ellerinizle destekleyin ve yavaş yavaş ayaklarınızı sabit tutup sırtınızı kaldırın. Burada karınızı ve kollarınızı sıkarak güç alabilirsiniz. Bu hareketi günde 3 defa 3 set olarak uygulayabilirsiniz.

Yanlar İçin Esneme Hareketi

Bir diğer sorunumuz yanlar ve simit. Öncelikle düz bir zeminde bacaklarımızı biraz açarak kendimizi sabitliyoruz. Sonrasında sağ elimizi kaldırıp kolumuzu gerdiriyoruz. Bu hareketi günde 3 set halinde 3 kere tekrarlıyoruz.

[videopress MN8jquPn]

Yan Mekik

Sonrasında düz bir zeminde uzanarak ayaklarımızı diz kapağımızdan kırıyoruz. Ellerimizle boynumuza destek veriyoruz. Sonrasında sağ ayağımızı sol ayağımın üzerine doksan derece olacak şekilde koyuyoruz. Hafiften esneyerek sol ayağımızı karnımıza çekerek sağ kolumuza değdiriyoruz. Sonrasında tam tersini yaparak 3 setimizi tamamlıyoruz. Günde 3 defa uyguluyoruz.

Bacaklar ve Kalçalar İçin Squat

Squat isimli hareketi yapmaya başlayacağız. Bu hareket için dizlerimizi kırıp ellerimizi göğüs hizasın alarak otur kalk yapacağız. Bu hareketi de günde 2 defa 10ar tane yapmanız önerilmektedir.

Sonrasında rahatlamak için omuzlarımızı yavaş yavaş hareket ettirmeli ve gevşemeye başlamalıyız.

Evde bu egzersizleri kolaylıkla uygulayabilir ya da pilates topu olarak pilates yapmaya başlayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.