Evde Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

0 93

Yüz maskeleri cildin yağ ve nem dengesini koruyarak daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Canlı cilt güzelliğinde ötesinde sağlığın göstergesidir. Güzellik merkezine gidecek zamanınız yoksa ya da güzellik için servet ödemek istemiyorsanız sizde evinizde bulunan malzemeleri kullanarak rahatlıkla yüz maskesi uygulayıp zaman kazanabilir ve masrafsız bir şekilde sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Yüz maskesi hazırlarken doğal ürünler kullanmayı unutmayın!

Yüz Maskeleri

Yüz maskeleri her cilt tipine göre farklılık gösterebilmektedir. Farklı malzeme, değişik karışımlar, cildi yenilemek adına ve içerisinde bulunan vitaminler ile cildi besleyen maskelerdir. Kış aylarında çok çabuk kuruyan cilde uygulanan yüz maskeleri yüzün kaybettiği ışıltısını yeniden kazanmasına yardımcı olabilmektedir.

Bayanların güzellikleri uğruna servet harcayabilecekleri günümüzde bariz bir hal almıştır. Uçuk fiyatlara kadar çıkabilecek olan yüz maskelerine tonlarca para harcanabilmektedir. Paraları etrafa saçmak yerine günümüzde uygulanan ve kesin çözüm alınan her türlü cilt sorununu çözebilecek ve kendinizin de evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz yüz maskeleri de mevcuttur.

Ev Yapımı Yüz Maskelerin Faydaları

Yüzünüz için doğal bir maske her zaman daha iyi tazeleyicidir. Ciltteki ölü hücreleri ortadan kaldırır, yüzü nemlendirir ve mimik çizgilerini de sıkılaştırır. Cildin etkisine göre değişik ve çeşitli maskeler bulunmaktadır. Bundan dolayı hazırlayacağınız maskeyi iyi seçmelisiniz.

Yüz Maskeleri Nasıl Uygulanmaktadır?

Ev yapımlarında yüz maskeleri, güzellik merkezlerinde uygulanabilen yüz maskelerinden daha doğal olmasından sıklıkla kullanılabilmektedir. Faydası ise daha uzun süre görülebilmektedir. Hem para cebinizde kalır, hem de en doğal ve faydalı yüz maskeleriyle güzelliğinizi her daim yenileyeceksiniz.

Türk Kahvesi ile Yüz Maskesi

Türk kahvesinin tadı ne kadar güzel içtikten sonraki telveler de o derece yararlıdır. Türk kahvesini içtikten sonra fincan dibinde kalan telvenin soğumasını bekleyin. Soğuyan telveler kum tanesi gibi bir görünüm alacak. Telveyi yüzünüze sürerek 10 ile 15 dakika arasında bekletiyorsunuz. Daha sonra bol su ile yıkayın. Bu işlemden sonra nemli bir yüze sahip olabilirsiniz. Türk kahvesinden ev yapımı yüz maskesini yaptıktan sonra bir hafta boyunca herhangi bir nemlendirici kullanmanıza gerek kalmamaktadır. Yüz maskesini sorunsuz bir şekilde uygulayabilirsiniz. Hafta da bir gün el ve yüz kısmınıza uygulayabilirsiniz. Bir kaç damla da zeytinyağı içerisine eklediğiniz vakit daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Salata ile Yüz Maskesi

Ev yapımı yüz maskelerinden en çok bilinen salatalık ile yüz maskesidir. Salatalık yüz maskesinde ise, yarım salatalığı rendeleyin daha sonra içerisine az yoğurt ve bal katarak yoğum bir karışım elde edeceksiniz. Yüz maskesini yüzünüze yavaşça sürerek yarım saat bekletin. Maskenin yüzde donmasını beklerken bu sürede konuşmadığınızı düşünürsek yarım saat oturup susacaksınız. Bu durum biraz zor olsa da hanımlar maskeyi uyguladıktan sonra değdiğini siz de göreceksiniz.

Maya ile Yüz Maskesi

Gençleşmek adına yapılan bir yüz maskesidir. 1 adet yaş maya, 1 yemek kaşığı su ya da sütle beraber karıştırarak kreme benzer bir karışım ortaya çıkacak. Cildiniz aşırı tüylenme yapıyorsa mayayla yapılan yüz maskesine sütü karıştırmayın. Cilde sürülen süt tüyleri besleyeceğinden daha çok tüylenme yapacaktır.

Bir Cevap Yazın