Ana Sayfa Kilo Aldırır Mı? Eti Gong Kilo Aldırır Mı?

Eti Gong Kilo Aldırır Mı?

86
0

Gün içerisinde farklı nedenlerden dolayı zamanı kısıtlı olan bireylerin, hazır ve kolay olan atıştırmalıklarla öğünlerini geçirmekte olduğu görülmektedir. Market raflarında halk arasında daha çok abur cubur olarak nitelendirilen yüzlerce hazır gıda maddesi bulunmaktadır. İş sıklığı ya da çeşitli farklı nedenlerden ötürü gün içerisinde öğün olarak yemek arası olmayan ya da yemek fırsatı bulamayan kişiler, daha çok bu hazır gıdalara yönelim göstermektedir.

Hazır gıda tüketiminin artması ile beraber aşırı kilo alınması da söz konusu hale gelmektedir. Birçok kişi hazır gıdalar tükettiğinden dolayı ve bu tüketim esnasında ayarını yapamadığından dolayı kilo almaktadır. Günümüzde birçok farklı marka, çeşitli ürünlerini market raflarında sergilemektedir. Bu markalar arasında Eti de yer almaktadır. Türkiye’nin en ünlü çikolata ve atıştırmalık üreticilerinden bir tanesi olan Eti, geçtiğimiz yıllarda yeni bir ürününü de piyasaya çıkartmıştır.

Eti Gong adı ile piyasaya sürülen bu atıştırmalık, mısır ve pirinç patlaklarından oluşmaktadır. Daire biçimi verilmiş ve sıkıştırılmış mısır ve pirinç patlaklarından oluşturulan bu atıştırmalık, ilk bakıldığında oldukça hafif ve tüketildiğinde kilo aldırmayacak olarak görülebilmektedir. Ancak bu tutum tamamen yanlıştır. Çünkü Eti Gong kilo aldırır mı sorusunu soranlar için, ürünün besin değerleri ve kalorisine öncelikle bakmak gerekmektedir diyebiliriz.

Eti Gong mısır ve pirinç patlaklı atıştırmalığın iki farklı paketi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi içerisinde dört adet bulunan küçük paketidir. Bunun yanı sıra 8’li paket şeklinde büyük paketi de bulunmaktadır. Eti Gong besin değerlerine bakacak olursak 1 adet Eti Gong içerisinde:

  • 7,84 gram karbonhidrat,
  • 0,64 gram protein,
  • 1,78 gram yağ,
  • 0,26 gram lif,
  • Ve 187 mg sodyum bulunmaktadır.

Buradan da anlaşılacağı üzere, Eti Gong’u oluşturan besin maddeleri arasında en çok yer alan besin maddeleri karbonhidrat ve yağlardır. Bu nedenle de Eti Gong’un fazla tüketilmesi sonucu kilo alınmasına neden olacağı söylenebilmektedir. Eti Gong kalori değerleri ise şu şekildedir:

  • 1 adet (11 gram) Eti Gong: 50 kcal
  • 1 küçük paket (40 gram) Eti Gong: 184 kcal
  • 1 büyük paket (64  gram) Eti Gong: 294 kcal

Bir Cevap Yazın