Ana Sayfa Kilo Aldırır Mı? Erik Kilo Aldırır Mı?

Erik Kilo Aldırır Mı?

33
0

Rosacae (gülgiller) familyasına ait bodur çalı ağaç topluluklarından oluşan erik Türkiye’de 200 türüyle bilinmektedir. Birçok hastalıkların doğal şifa kaynağı olmasının yanı sıra şeker ve tuz oranını dengeleme özelliğine sahip olarak yaz mevsiminde mutlaka sık sık tüketilmesi gerekilen meyvelerin arasında gelmektedir. İşte ortada duran bu nitelikleri hesaba katıldığı zaman eriğin birçok yararının olduğunu dikkate almamız gerekmektedir.

Eriğin Faydaları

  • İçerdiği yoğun C vitamini kolesterolü düşürerek kolesterolün dengelenmesini sağlar.
  • Demir ve kalsiyum yönünden son derece zengin olması kansızlığın önüne geçer.
  • Tokluk hissi vererek kilo vermede erik son derece yardımcı olmaktadır.
  • C vitamini içeriğiyle cildin yenilenmesini hızlandırarak vücudun zamanla gelen sarkmalarının kesinlikle önüne geçer.
  • Astım, bronşit ve diğer akciğer hastalıklarıyla solunum yolu rahatsızlıklarını gidermede eriğin birçok yararı bulunmaktadır.

Eriğin Kökeni

Ana vatanı olarak Kafkasya ve Hazar Denizi dolayları kabul edilen erik Türkiye’de özellikle can eriğiyle en çok tüketilmektedir. Ağustos aylarıyla birlikte en çok yenen meyveler arasında gelmekte olan can eriği erik kilo aldırır mı sorusuna yönelik olarak kabızlığı gidermesi ve de kilo vermeye yardımcı olması yönüyle öne çıkmaktadır.

Besin Değeri

10 gr karbonhidrat

0.6 gr protein

0.2 gr yağ

14 mg kalsiyum

0.4 mg demir içeriğine sahiptir.

İşte bütün bu içeriği sayesinde her yönden eriğin gerçekten de önde gelen meyvelerden birisi olarak karşımıza çıkmaya devam ettiğini dile getirmemiz gerekmektedir.

Kalorisi

47 kcal kalori oranına sahip olan erik kilo vermeye yardımcıdır. İşte ortada duran tüm bu nitelikleri açısından değerlendirildiği zaman her anlamda eriğin pek çok yararının karşımıza çıkmaya devam ettiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir. Tüm bu özellikleri neticesinde eriğin doğal şifa kaynağı olarak kanserden solunum yolu rahatsızlıklarına, şeker hastalığından cilt hastalıklarına kadar birçok hastalığın tedavisinde gerçekten de öne çıkan ürünler arasında gelmeye devam ettiğini dile getirmemiz gerekir. İşte yer verilen tüm bu nitelikleri açısından düşünüldüğü zaman her açıdan yüksek kalori düzeyine dayanarak eriğin karşımıza çıkmaya devam ettiğini dile getirmemiz her açıdan önem teşkil etmektedir.

Bir Cevap Yazın