Site Rengi

Detoks Nasıl Yapılır ?

Detoks Nedir Nasıl Yapılır ? Metabolizma hızını yavaşlatan toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırma işlemine detoks denir. Çoğu insan toksinlerin sadece yiyecek ve içecekler ile vücuda alındığın düşünür. Oysa kirli hava koşulları, kullanılan kozmetik ürünler, kimyasal temizlik maddeleri gibi birçok faktör vücutta toksin oluşumuna neden olur. Vücut çoğu zaman kendini yenileyebilme özelliğine sahip olsa da bağışıklığın düşmesi […]

07.08.2017
78
Detoks Nasıl Yapılır ?

Detoks Nedir Nasıl Yapılır ?

Metabolizma hızını yavaşlatan toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırma işlemine detoks denir. Çoğu insan toksinlerin sadece yiyecek ve içecekler ile vücuda alındığın düşünür. Oysa kirli hava koşulları, kullanılan kozmetik ürünler, kimyasal temizlik maddeleri gibi birçok faktör vücutta toksin oluşumuna neden olur. Vücut çoğu zaman kendini yenileyebilme özelliğine sahip olsa da bağışıklığın düşmesi ve hastalıkların görülmesi gibi şikayetler olduğunda detoks yapılarak iç organların temizlenmesini sağlayabilirsiniz. 3-7-14 günlük detoks programı bulunmaktadır. Ancak uzun süre detoks yapmak oldukça zor olduğu için genellikle ayda 3 gün olmak üzere uygulanması tavsiye edilir. 14 günden daha uzun süre bu programı devam ettirmek oldukça sakıncalıdır.

Detoksa İhtiyaç Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Detoks yapmak için illa ki bir rahatsızlık yaşamak gerekli değildir. Bağışıklığınızı güçlendirmek ya da kilo verebilmek için yapılabilir. Ayrıca halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı, eklem ağrısı, baş dönmesi, ağız kokusu, kurumuş cilt, depresyon, sinirlilik, anksiyete, cilt kızarıklığı, öksürük, ateş, bel ve böbrek ağrısı gibi şikayetler sıkça yaşayanlar vücutta biriken toksinleri detoks ile atarak sağlıklı olabilir.

Detoks Nasıl Yapılır?

Detoks yaparken ödeme sebep olan şeker, tuz ve baharat kullanımı tamamen bırakılmalıdır. Siyah çay yerine metabolizmayı hızlandıran yeşil çay tercih edilmelidir. Programın hiçbir öğününde değişiklik yapılmamalıdır. Kesin bir sonuca ulaşmak için detoks programı aksatılmadan uygulanmalı. Genellikle sıvı besinlerin alınması tavsiye edilir. Nane, limon, nar, ananas, elma, havuç, salatalık, ıspanak, maydanoz, zencefil, greyfurt, avokado ve frambuaz gibi meyvelerden detoks suyu hazırlayarak tüketilmesi oldukça faydalıdır. Sindirimi zor olan et ve bakliyatlar yerine sebze ve meyve ağırlıklı beslenilmelidir.
Detoks’un Faydaları

Kilo Verdirir

Vücutta toksin birikimi zamanla yağ oluşumuna neden olur. Metabolizma hızı yavaşlayınca kilo alımı başlar ve vücut belirgin şekilde şişer. Ayda 3 gün detoks yapmak metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakışını kolaylaştırır. Önceden oluşan ödemin sökülmesini sağlar ve şişkinlikler kısa sürede yok olur. Ayrıca sonraki dönemlerde de vücudun ödem tutmasını engeller. Böylece verdiğiniz kiloları tekrar geri alma riski yaşamazsınız.

Organların Düzenli Çalışmasını Sağlar

Karaciğer yağlanması, böbrek taşları, akciğer ve kolon başta olmak üzere tüm iç organları temizleyen detoks organların yükünü hafiflettiğinden daha düzenli çalışmasına yardımcı olan önemli bir etkendir. Kan şekerini dengeleme ve vücuda alına yağ, tuz ve şeker gibi besinlerin vücutta birikmesini engelleyici özelliğe sahiptir.

Enerjik Olmanızı Sağlar

Halsizlik ve kronik yorgunluk gibi şikayetleri olan kişiler detoks yaparak daha enerjik ve dinç olabilir. Vücut fonksiyonlarının dengelenmesiyle birlikte kişi hem bedensel hem de zihinsel olarak kendini daha hafiflemiş hisseder.

Detoks İle Güzelleşin

İç organların ve kanın temizlenmesi ile hücreler kendisini hızla yenilemeye başlar. Böylece tüm cilt problemlerinden kurtulabilir daha parlak ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Kırışıklıkların yok olmasını sağlayan detoks aynı zamanda saçları ve tırnakları güçlendirir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.