Site Rengi

Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri

Kişinin ideal kilosu yaş, cinsiyet ve boyuna göre değişir. “Zayıfım ne yaparsam yapayım bir türlü kilo alamıyorum” diyorsanız günlük aldığınız kalori miktarınızı arttırmalısınız. Genellikle alınan kilolar bel ve göbek bölgesinde toplanır. Bu durum vücut şeklinizi bozar. Vücudunuzda diğer bölgelere oranla daha zayıf olan bel, karın, göbek, kalça ya da bacak bölgenizi doğru beslenme ve egzersiz […]

17.05.2020
1.619
Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri

Kişinin ideal kilosu yaş, cinsiyet ve boyuna göre değişir. “Zayıfım ne yaparsam yapayım bir türlü kilo alamıyorum” diyorsanız günlük aldığınız kalori miktarınızı arttırmalısınız. Genellikle alınan kilolar bel ve göbek bölgesinde toplanır. Bu durum vücut şeklinizi bozar. Vücudunuzda diğer bölgelere oranla daha zayıf olan bel, karın, göbek, kalça ya da bacak bölgenizi doğru beslenme ve egzersiz programı sayesinde şekillendirerek daha dolgun görünebilirsiniz.

İşte, Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri ile Sağlıklı Kilo Almak İçin 4 Yöntem!

1 – Protein Alımını Arttırın

dukan diyeti
Hem dokuların yenilenmesi hem de kas yaparak kilo alabilmeniz için protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Yetişkin bir kişinin günlük protein ihtiyacı 0.8 gr iken çocuk, yaşlı, hamile ve sporcularda bu miktar çok daha fazladır. Yumurta, süt, yoğurt, peynir, kırmızı et, hindi, tavuk, balık, ceviz, badem, kaju, kabak çekirdeği, kestane, fındık, çam fıstığı, ay çekirdeği, susam, keten tohumu, yer fıstığı, antep fıstığı, çörek otu, baklagiller, makarna, yulaf ezmesi, buğday unu, mısır, mısır unu, tahıllar, çikolata, tereyağı protein bakımından oldukça zengin besinlerdir. Muz, nar, greyfurt gibi meyveleri ara öğünlerde tüketerek protein alımını hızlandırabilirsiniz.

2 – Bol Sıvı Tüketin

Doğru Beslenme il Kilo Alma Yöntemleri

Sıvı besinler hem kilo vermenizi hem de kilo almanızı kolaylaştırır. Kilo almak için hangi içecekleri tüketmeniz gerektiğini bilmeniz gereklidir. Vücudun temel ihtiyaç duyduğu besin olan suyu bol miktarda tüketin. Su bir yandan egzersiz yaparken kaybettiğiniz mineralleri geri kazanmanızı sağlarken diğer yandan iç organlarınızın düzenli çalışmasına yardımcı olur. Hazır meyve suları, asitli ve alkollü içecekler vücudun dengesiz yağlanmasına neden olduğu için vücut şeklinizin bozulmasına yol açar. Ayrıca selülit oluşumuna neden olur. Bunun yerine taze sıkılmış şekersiz meyve suları, ayran, yağlı süt tüketebilirsiniz. Alınan kalori ve enzimlerin emilimini azalttığı için çay ve kahve tüketimini azaltın.

3 – Kilo Aldıran Bitki Çaylarını Deneyin

Doğru Beslenme il Kilo Alma Yöntemleri

Hem iştah açan hem de vücudunuzun daha dolgun görünmesini sağlayan bitki çayları arasında çemen otu, karahindiba, hayıt tohumu, şerbetçi otu, sarı kantaron çayı ve rezene çayı yer alır. Düzenli olarak her gün kullanıldıkları zaman iştahınızı açar, aldığınız protein ve kalorinin daha kolay vücut tarafından emilmesini sağlar, sindirimi kolaylaştırır.

4 – Masaj Yapın

Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri

Masaj vücudun gerginliğini alır, kan akışını hızlandırarak kas oluşumunu kolaylaştırır. Zayıf olan ve şekillendirmek istediğiniz kol, bacak, omuz, bel, kalça, göğüs bölgenize her gün yapacağınız masaj hareketleri ile vücut hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz.

Bölgesel Egzersiz Teknikleri İle Kilo Alma

Bacak ve Kalça Bölgesinde Kilo Aldıran Egzersizler

Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri

Bacakları zayıf olan bayanlar yapacakları egzersizler ile bacak kaslarını güçlendirerek daha kilolu görünebilir. Bacak açma, diz bükme, çömelme, eğilme ve germe hareketleri ile kas yapabilirsiniz.

Göğüs Bölgesinde Kilo Aldıran Egzersizler

Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri

Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri

Vücudu dik tutarak kollarınızı omuz hizasında havaya kaldırıp indirme hareketi ve kolları geriye doğru itme hareketleri göğüs kaslarını çalıştırır. Ayrıca avuç içinizle göğsünüze alttan yukarı doğru masaj yaparak göğsünüzün 1 – 2 beden daha büyümesini sağlayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.