Site Rengi

Ayda 5 Kilo Vermek İçin Ne Kadar Yürümeliyiz?

31.03.2019
224
Ayda 5 Kilo Vermek İçin Ne Kadar Yürümeliyiz?

Kilo Vermek İçin Ne Kadar Yürümeli

Günümüzde yaşanan hastalıkların birçoğu hareketsizlik, düzensiz beslenme, kilo ve uyku düzensizliğinden meydana gelmektedir. Günlük yaşamın sıkıntıları ve stresleri nedeni ile bu tür durumların yaşanması ve böylece hastalıklara da davetiye çıkartması söz konusudur. Özellikle kilo vermek isteyen ve sağlığına dikkat etmek isteyen kişiler için yürüyüş yapmak büyük bir öneme sahiptir. Peki, ayda 5 kilo vermek için ne kadar yürümeliyiz?

yuruyusle kilo vermek e1553988452896 | Ayda 5 Kilo Vermek İçin Ne Kadar Yürümeliyiz?

Yürümek İlaçsız Tedavi

Kilo vermek ya da kilosunu korumak isteyen kişilerin uyguladığı diyetlerde, öğünlerinde almış olduğu besinler kadar yürümek de oldukça önemlidir. Yürümek, insanın sadece kilo vermesinde yardımcı olmamakta, aynı zamanda da diyabet, kemik erimesi ve meme kanserine yakalanma riskini de azaltmaktadır. Ayda 5 kilo vermek isteyen bir kişi öncelikle öğünlerinde almış olduğu besinlerin porsiyonlarında azaltma yapmalıdır. Bu sayede vücudun aç kalmayacak kadar besini almış olması sağlanarak, fazla alınan besinlerden oluşan vücuttaki yağ oranı azaltılmış olacaktır. Bununla beraber protein içeren besin maddelerinin, karbonhidrat içeren besin maddelerine tercih edilmesi, kilo vermek konusunda büyük bir öneme sahiptir.

ayda 5 kilo vermek icin e1553735371402 | Ayda 5 Kilo Vermek İçin Ne Kadar Yürümeliyiz?

Lifli Gıdalar

Ayda 5 kilo vermek için ne kadar yürümeliyiz sorusunu yanıtlamadan önce, alınan besinlerin ve günlük beslenme düzeninin belirlenmesi çok daha büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle özellikle gece alınan gıdaların da kesilmesi gerekmektedir. Gece uyumadan 2 saat öncesinde gıda alımı durdurulmalı ve su dışında herhangi bir besin maddesi tüketilmemelidir. Bunun yanı sıra lifli besinlerin tercih edilmesi, metabolizmanın hızlanmasında büyük bir etki oluşturacak ve kilo vermeyi hızlandırmaktadır.

Yine gün içerisinde bol bol su tüketilmesi gerekmektedir. Gün içerisinde belirli zamanlarda bölgesel zayıflama egzersizlerinin yapılması zayıflama konusunda olumlu yönde bir etki yaratmaktadır. Özellikle göbek, basen, kalça, boyun gibi yağ tutan bölgelerde yoğunlaşan yağ birikintilerinden kurtulmak için bu tür egzersizlerin yapılması gerekmektedir.

ayda 5 kilo vermek icin ne kadar yurumeliyiz e1553735361684 | Ayda 5 Kilo Vermek İçin Ne Kadar Yürümeliyiz?

Ayda 5 kilo vermek için ne kadar yürümeliyiz sorusuna yanıt olarak ise günlük yalnız 45 dakika yürüyüş yapmak gün içerisinde alınan kalorilerin tamamının yakılmasına olanak sağlamaktadır. Ancak yürüyüş, tempolu bir şekilde ve düzenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.