Ana Sayfa Zayıflama Akupunktur ile Zayıflama

Akupunktur ile Zayıflama

237
0

Tüm dünyada zayıflamaya etkisi kabul edilmiş yöntemlerden biri akupunkturdur. İlk defa Çin’de hastalıkların tedavi edilmesi amacıyla uygulanan bu yöntem zamanla kilo vermeye yardımcı olduğu belirlenmiş ve bu amaçla uygulanmaya başlanmıştır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan akupunktur duyu organları ve vücudun belirli noktalarının uyarılması ile yapılır. İğneli bir yöntem olarak bilinen akupunktur acı ve ağrı hissine neden olabildiğinden birçok kişi yaptırmaya çekinir. Oysa günümüzde iğneli yöntemlerin dışında iğnesiz ve lazerle yapılan teknikler de uygulanmaktadır.

Vücudun belirli noktalarına elektriksel bir akım uygulanarak yapılan iğnesiz yöntemde ağrı ve acı hissi yoktur. Uyarılan cilt üstündeki noktalar daha az yemenizi sağlayarak kilo alımını durdurur. Vücut, kulak ve kafa derisi akupunkturu olmak üzere 3 farklı çeşidi bulunan bu tedavi yöntemi hakkında ülkemizde bilgi sahibi olunmaması nedeniyle sadece %5 oranında yapılmaktadır. Kilo vermenin yanı sıra birçok hastalığın tedavisinde uygulanan bu yöntemin hiçbir yan etkisi yoktur.

Akupunktur ile Zayıflama Nasıl Olur?
Kilo kontrolünü iyi bir şekilde sağlayan akupunktur vücudun belirli bölgelerinin uyarılması nedeniyle daha az yemenizi sağlar. Bir öğünde alacağınız kalori miktarını azaltıcı etkiye sahiptir. Sık sık atıştırma ve tatlı yeme isteğinin önüne geçilmesine yardımcı olan bu teknik metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlar. Metabolizmanın düzenlenmesi vücuttaki organların işlevlerini daha hızlı bir şekilde yerine getirmesini saplar. Böylece mide yanması, mide ekşimesi, gaz ve şişkinlik gibi sindirim sistemi sorunlarını giderir.

Midenizin rahatlamasını sağlayan akupunktur aşırı iştahlı olan kişilerin iştahını kontrol ederek iştahı azaltır. Öğün dışında yemek yemenizi engeller. Vücut ihtiyacından daha fazla besini kabul etmeyeceğinden aşırı besin tüketiminin önüne geçer. Vücutta sus tutması olarak bilinen ödeme neden olan etkileri azaltır. Böylece ödem oluşmasını engeller. Akupunktur ile bölgesel olarak zayıflamak isteyenler tedavi boyunca mutlaka egzersiz yapmalıdır. Tek başına hiçbir tedavi yönteminin uzun süre başarılı olamayacağını bilmek gerekir. Bu nedenle tedavi sonrasında verilen kiloların yeniden geri alınmaması için diyet ve egzersizi hayatınıza dahil etmeniz önemlidir.

Akupunktur Nasıl Yapılır?
Akupunktur tedavisi ile birlikte beslenme alışkanlığınızı değiştirdiğiniz taktirde tedavi sonrasında yeniden kilo alımı olmaz. Verilmek istenen kiloya göre birkaç seans daha uygulanabilir. Kiloları kalıcı olarak verebilmenizi sağlayan bu yöntem ile her ay yaklaşık 6 kilo verebilmek mümkün.

Detektör ile belirlenen noktalara iğne batırılarak yapılır. İğnenin battığı yerde kıl çekilmesi gibi bir acı hissi olur. İğne battıktan sonra acı hissedilmez. Ancak iğneden korkan kişiler iğnesiz elektrikli ve lazerli uyarılma tekniklerinden yararlanabilir. Akupunktur yaptıracağınız yeri önceden araştırmak ileride sağlık sorunu ile karşılaşmamanız için önemli. Akupunktur uygulama sertifikasına sahip doktorlar tarafından yapılması gereken bu tedavinin yapılacağı yerin de hijyenik olması gereklidir. Enfeksiyon riskine karşı tek kullanımlık malzemeler tercih edilmelidir.

Bir Cevap Yazın