Site Rengi

3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti

3 günde 5 kilo verdiren patates diyeti ile hem tokluk hissini yaşayacaksınız hem de fazla kilolarınızdan rahatlıkla kurtulacaksınız.

27.05.2019
65
3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti

Sofralarımızda ne çok kullandığımız gıda türlerinden biri de patatestir. Ancak şimdilerde patates kilo verdiren diyetin başrolünde karşımıza çıkmaktadır. 3 günde 5 kilo verdiren patates diyeti ile hem tokluk hissini yaşayacaksınız hem de fazla kilolarınızdan rahatlıkla kurtulacaksınız.

Patates Diyeti Püf Noktaları

Bu diyette özellikle haşlanmış patates diyette öne çıkmaktadır. Ayrıca yağsız yoğurt ile desteklenen patatesin lif açısından zenginlii ile harmanlanmıştır. Kalorisi düşük olan haşlanmış patatesin 100 gramlık porsiyonunda yaklaşık 90 kalori bulunmaktadır.

patates diyeti 5 kilo vermek | 3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates DiyetiPatates Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ana besin olarak patatesin etkin olduğu bu diyet glisemik indeksin yüksek olduğundan ve kalori olarak oldukça düşük seviyelerde kaldığından mutlaka uzman doktorun kesin öneri ve onayı ile yapılması yerinde olacaktır. Diyet bittikten sonra yapılacak besin takviyesine dikkat edilmesi gerekecektir. Bu tür şok diyetlerden sonra yapılacak ağır beslenme alışkanlıkları diyetin neticelerinin kısa sürede yok olmasına sebep olabilir.

Diyet Zararlı Mıdır?

Patates diyeti oldukça düşük kalori içeren bir diyettir. Bu nedenle diyet süresi hayli kısa tutulmuştur. Diyet uygulanırken halsizlik, baş dönmesi gibi durumlarla karşı karşıya gelinebilir. Özellikle vücut aktivitesinin yüksek olma ihtimalinin yüksek olduğu dönemlerde tercih edilmemelidir. Dingin ve aktivitenin düşük olduğu dönemlerde uygulanması daha verimli olacaktır. Bu durumlara uyulduğu takdirde sorun oluşmayacaktır. Bu nedenle bu diyet maksimum 3 gün yapılarak neticelendirilmelidir.

patates diyeti ile kilo vermek | 3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates DiyetiPatates Diyeti Listesi

1. Gün:

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates – 4 yemek kaşığı yağsız yoğurt

Öğlen: 1 Adet haşlanmış patates – 4 yemek kaşığı yağsız yoğurt

AKşam: 8 yemek kaşığı yağsız yoğurt

2. Gün:

Kahvaltı: 4 yemek kaşığı yağsız yoğurt

Öğlen: 1 Adet haşlanmış patates – 3 yemek kaşığı yağsız yoğurt

AKşam: 1 adet haşlanmış patates – 8 yemek kaşığı yağsız yoğurt

3. Gün:

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates

Öğlen: 1 Adet haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yağsız yoğurt

Akşam: 4 yemek kaşığı yağsız yoğurt

Hemen hemen her diyette olduğu gibi bu diyette de günde ortalama 2 litre su içmelisiniz. Diyet süresince siyah çay veya bitkisel çaylardan da içebilirsiniz. Elbette çaylar şekersiz olmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.