arama

2 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet

2 günde zayıflatan şok diyet
 • paylaş
 • paylaş
 • Kolay Diyet Listesi

2 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Nedir?

2 günde 5 kilo verdiren diyet, şok diyetlerden sadece biridir. Şok diyetler genel olarak doktorlar tarafından sağlıksız olacağı düşünüldüğü için önerilmemektedir. Ayrıca şok diyetler, kısa süreli kullanıma uygun diyetlerdir.

2 Günde 5 Kilo Vermek Mümkün Müdür?

Bu diyeti uygulayacak kişilerin herhangi bir sağlık sorunu olmamalıdır. Ayrıca daha öncelerden yaşamış sağlık sorunlarının olması, ilaç kullanımının olması, yaşlı kişiler, hamileler ve gelişim çağındaki çocuklar bu şok diyeti uygulamamalıdır. Aksi takdirde büyük sağlık sorunları oluşabilmektedir.

2 Günde 5 Kilo Nasıl Verilir?

2 günde 5 kilo verdiren diyet, kilo vermenize yardımcı olduğu gibi aynı zamanda yapılacak olan uzun diyetlere hazırlık olacaktır. 2 günde 5 kilo verdiren diyetin besinleri metabolizmayı hızlandırıcı ve aynı zamanda da sindirim sistemini hızlandırıcı besinler olacaktır. Sindirim sisteminin hızlı çalışması, yağların daha kolay yakılmasına sebep olacaktır. 30 kilo gibi bir fazlanız varsa, bu şok diyet tam size göre. Çünkü bu şok diyet sayesinde 2 günde 5 kilo verebilmeniz mümkündür.

2 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet

2 günde 5 kilo vermeye uygun olan bu beslenme programı, uzun uygulamaya uygun bir program değildir. Uzun süre uygulanması halinde vücudunuzda geri dönüşü olmayan büyük hasarlara yol açabilmesi mümkündür. Bu tür şok programlar, 20 kilo üstünde fazlalığı olan ve birkaç kilo fazlalığı olan kişilerin tercih ettiği bir detokstur.

2 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1. Gün

Kahvaltıda 1 bardak kaynar suyun içerisine limon suyu ve zencefil koyarak tüketmelisiniz. Bu karışım sayesinde sindirim sisteminiz hareketlenmiş olmaktadır.  Ara öğünde ise 1 adet muz ve 1 bardak sütü karıştırmalı, muzlu süt yapabilirsiniz. Öğlen için ise ton balıklı ve bol yeşillikli salata ardından portakal suyu tüketilmelidir. Ara öğünde 1 bardak limonata içilebilmektedir. Akşam yemeğinde ise 1 adet ızgara balık yenmelidir.

2. Gün

Kahvaltıda bir önceki gün gibi limonlu, zencefilli suyu için ve ardından limonlu ada çayından 2 fincan tüketmelisiniz. Öğle yemeği için de Sezar salata ve limonlu su tüketilmelidir. Akşam yemeği içinde 150 gram ızgara ya da haşlama tavuk göğsü tercih edilmelidir. Yanında da 1 fincan yeşil çay tüketilmelidir.

 • Herşeyin Başı Sağlık.. Daha Sağlıklı Olmanın 8 Yolu
  12 ay önce

  […] BAKINIZ: 2 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet […]

  3
  yorum beğen
 • Zayıflamak için Yeşil Çay – Kolay Diyet Listesi
  1 sene önce

  […] Bakınız: 2 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet […]

  4
  yorum beğen