11 Adımda Güzelleşmenin Anahtarı

0 144

Günlük hayatta küçük dokunuşlarla bambaşka biri olabilirsiniz. Sizin için 11 adımda nasıl güzelleşiriz anlatalım.

Küçük Dokunuşlar Büyük Değişimler

GÜNEŞTEN YANMIŞ TENİNİZİ RAHATLATIN

Aloe veya papatya özlü jel ya da kremler kullanın. Her iki bileşen de acınızı hafifletir. Ya da aynı miktarda buz ve sütte bekletilmiş küçük bir havluyu cildinize bastırın.

BATIKLARINIZDAN VE SİYAH TÜY DİPLERİNDEN KURTULUN

Batıklarınızdan her gün bikini bölgenizi keseleyerek kurtulun. Jilet veya ağdadan sonra salisilik asit ya da hamamelis tedavisi uygulayın. Tüyleri azaltıcı losyon kullanın, tüylerinizin günlük büyümesini yavaşlattığını göreceksiniz. Sabırlı olun, sonucunu almak birkaç hafta sürebilir.


Vücudunuzdaki lekelerden salisilik asit içeren duş jetleriyle yıkayarak ve her gün pul pul dökerek mücadele edin.

YÜZ VE VÜCUDUNUZDAKİ PÜRÜZLERLE SAVAŞIN

Vücudunuzdaki lekelerden salisilik asit içeren duş jetleriyle yıkayarak ve her gün pul pul dökerek mücadele edin. Yüzünüzdeki sivilcelerden kurtulmak için önce tonikle temizlemeniz sonra yağsız kremle nemlendirmeniz gerekmektedir. Gözeneklerinizi temizlemek için haftada bir evinizde nazikçe peeling uygulayın.

KIRIKLARI AZALTIN

Duştan sonra saçınıza bakım spreyi sıkın, böylece saçınızı rahatlıkla açabilir ve tararken güçlük çekmezsiniz. Güçlendirici serumlara da başvurabilirsiniz.

YORGUN BACAKLARINIZI CANLANDIRIN

Sıcak ve nemli havalarda koşturduktan sonra bacaklarınıza nane özlü ve nemlendirici kremlerle enerji verin. Anında serinleyeceksiniz!


Yumuşak bir banyo lifi ve krem yardımıyla cildinizdeki pullardan dairesel hareketler uygulayarak kurtulun.

CİLDİNİZİ PEELINGLE ONARIN

İyileştirici özelliğe sahip vücut kreminizi kalın bir şekilde bolca cildinize yayarak onanma başlayın. Yumuşak bir banyo lifi ve krem yardımıyla cildinizdeki pullardan dairesel hareketler uygulayarak kurtulun.

CİLDİNİZİ TERE DAYANIKLI HALE GETİRİN

Terlemeyi kontrol altında tutmak için, günlük nemlendiricinizi uygulamadan önce, yüz için özel formüle edilmiş antiperspirant (terlemeyi önleyici) ürünler kullanın. Koltuk altlarınız için uzun süre etkisini kaybetmeyen antiperspirantlardan vazgeçmeyin. Sadece ince bir tabaka sürün, yoksa gözenekleriniz tıkanır.

BÖCEK ISIRMALARINA KARŞI KORUNUN

Deet veya picaridin içerikli böcek kovucu ürünleri açıkta kalan bölgelerinize dengeli bir şekilde uygulayın. Mendil formunda olanları da deneyin, seyahatler için çok kullanışlılar. Isınırsanız, tedavi edici balsamlar sayesinde iltihaplanmayı ve tahrişi önleyebilirsiniz.

SERTLEŞMİŞ AYAKLARINIZI YUMUŞATIN

Her duşta ponzataşı kullanarak ayaklarınızı yumuşak tutun ve nasırlaşmayı önleyin. Çatlamış topuklarınızı iyileştirmek için üre içerikli nemlendirici ayak spreyi kullanın.


Tahrişleri azaltmak için silikon bazlı kremler kullanın.

YIPRANMALARA KARŞI CİLDİNİZİ KORUYUN

Kasık ya da koltuk altı gibi yıpranmaya müsait bölgelerde olası tahrişleri azaltmak için silikon bazlı kremler kullanın.

SAÇLARINIZI KLORDAN VE DENİZ TUZUNDAN KORUYUN

Saçınızı, suya girmeden önce, diplerinden uçlarına kadar nemlendirici saç yağıyla veya koruyucu ürünlerle kaplayın. Sudan çıkınca iyice durulamayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın