Site Rengi

100 Kilo Olan Biri Nasıl Zayıflar ? 100 Kilo İçin Diyet Listesi

Kilolu insanlar diyetin başlangıcında öyle yüksek miktarda kilo verir ki bu durum diyet yapan kişiye psikolojik destek olur.

20.05.2019
268
100 Kilo Olan Biri Nasıl Zayıflar ? 100 Kilo İçin Diyet Listesi

100 Kilo Olanlar Ayda Kaç Kilo Verir?

100 kilo oldukça yüksek bir ağırlıktır. Bu nedenle diyete başlayan kişiler ilk ay çok yüksek miktarda (yaklaşık 10 kilogram) kilo verir. Diyetin başlangıcında böyle yüksek miktarda kilo verilmesi diyet yapan kişiye psikolojik destek olur. Ancak diyet devam ettikçe diğer aylarda kilo verme hızı düşer. Bu sebeple hüzne kapılmamalı ve bunun normal olduğu unutulmamalıdır. Zayıfladıkça diyette verilen kilo miktarı düşer.

nasil zayiflanir | 100 Kilo Olan Biri Nasıl Zayıflar ? 100 Kilo İçin Diyet Listesi100 Kilo Olanlar İçin Zayıflama Önerileri

100 kiloya ulaşan bir kişi diyet yapmaya karar verince öncelikle besin konusunda uzman bir doktor ya da diyetisyenden destek almalıdır. O zamana kadar uyguladığı beslenme alışkanlığının yanlış olduğu ve 100 kiloya o alışkanlıkla ulaşıldığı unutulmamalıdır. Bu nedenle tükettiği yiyeceklerin değişmesine itiraz etmemelidir. Uzman tarafından verilen diyet listesine uyulmalıdır. Deride oluşacak olan boşluğu toplamak amacıyla spora başlanmalıdır. Spor uzmanı tarafından kiloya ve diyete uygun hareketler yapılmalıdır. Aşırı kilo alımının sebeplerinden olan yeme bağımlılığının nedeni genelikle psikolojik sıkıntılardır. Bu sebeple diyet sürecinde psikologdan yardım alınmalı ve bağımlılıktan kurtulmalıdır. Diyabet hastaları için asla uygun olmayan bir diyettir.

100 Kilo Olanlar İçin Eğitim

100 kiloya ulaşan kişilerin sağlıklı beslenme yöntemlerini öğrenmeleri için konuda uzman birinden eğitim almaları gerekir. İnsülin direnci yüksek ve düşük besinler öğrenilmeli ve yüksek olanlar nadiren tüketilmelidir. Lifli besinler öğrenilmeli ve bağırsak sisteminin düzenli çalışması sağlanmalıdır. Basit şekerler öğrenilmeli ve asla tüketilmemelidir.

100 kilo olan biri nasil zayiflar | 100 Kilo Olan Biri Nasıl Zayıflar ? 100 Kilo İçin Diyet Listesi100 Kilolu Kişiler İçin Bir Günlük Diyet Listesi

100 kilo olan biri nasıl zayıflar? 100 kilo için diyet listesi nasıl olmalı sorularının cevabı için uzmanların önerilerdiği listeden biri şöyledir: Kahvaltı; bir bardak şekersiz çay, bir adet salatalık, bir adet domates, bir dilim kepek ekmek, bir dilim yağsız peynir. Öğle; 10 gram et, balık ya da protein, bir kase salata, bir dilim kepek ekmek. Akşam; bir porsiyon yağsız tavuk göğsü, bir kase yoğurt, bir kase yağsız salata.

zayiflama 100 kilodan | 100 Kilo Olan Biri Nasıl Zayıflar ? 100 Kilo İçin Diyet Listesi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.