1 Ayda 30 Kilo Verdiren Diyet

Günde 1 Kilo Verilebilir mi ?

0 1.019

1 Ayda 30 Kilo Verilir mi ?

Özelikle yaz aylarının yaklaşması ile birlikte kilo sorunu yaşayanlar hızlı bir şekilde kilo vermenin derdine düşerler. Şok diyetler ile kısa sürede formunu kazanmak isteyenler farklı yöntemler araştırarak kendi beslenme programına en uygun diyeti bulmak isterler. Uzmanlara göre kilo vermek ne kadar hızlı ise aynı şekilde geri almak da o kadar hızlı olacaktır. Ancak bazen acil durumlarda yaz sezonu açılmasına günler kala ya da düğün hazırlıkları aşamasında şok diyetler kurtarıcı olarak görülmektedir.

Sağlıklı diyet programı nasıl olur 

1 ayda 30 kilo verdiren diyet programlarına bakmadan önce ayda yirmi kilo ve fazlası vermeyi düşünenlerin bir uzman eşliğinde bu programlara uymaları ve öncesinden gerekli tahlilleri yaptırmaları öneriliyor. Çünkü bu konuda denenmiş ve sonucu hüsran hale gelmiş pek çok sağlıksız diyet önerisi bulunmaktadır. Kilo verdirmek bir yana ciddi sağlık sorunlarına da yol açan bu kulaktan dolma diyetler telafisi mümkün olmayan sorunların yaşanmasına sebebiyet verecektir

Kısa sürede kilo vermek 

Kısa süre içinde büyük miktarlardaki kilo kaybı gerçekçi bir yaklaşım olarak kabul edilmiyor. 1 ayda 30 kilo verdiren diyet ve benzeri iddialar önerilen diyet programlarının sağlıksız olduğuna yönelik bir sinyal olarak kabul ediliyor. Ancak dengeli bir sağlık programı oluşturarak ve spor ile takviye edildiğinde istenilen kiloya ulaşmak mümkün.

1 ayda 30 kilo verdiren diyet listesi 

1 ayda 30 kilo verdiren diyet listesi kısa molalar ile haftalık ya da kesintisiz aylık olarak uygulanabilir. Bu ldiyer için önerilen besinler aşağıda listelenmiştir.

Kahvaltı 

İki ya da üç zeytin

Sınırısız çay ancak şekersiz

İnce bir dilim beyaz peynir

Bir dilim kepekli ekmek

Öğle

Mevsim sebzeleri ile hazırlanmış bir porsiyon yağsız sebze yemeği

Bir kase yağsız yoğurt

Akşam 

Haşlanarak hazırlanmış kabak yemeği

Yeşillikler ile hazırlanmış salata ve isteğe göre  az miktarda yağsız yoğurt

İlk gün için verilen bu diyet listesindeki malzemelerİ kahvaltıda bitki çayı, birkaç kaşık reçel, domates ya da haşlanmış yumurta ile değiştirebilirsiniz. Öğlen yemeğinde listedeki değişim malzemeleri ton balığı, söğüş sebzeler, akşam yemeği için değişim malzemeleri haşlanmış tavuk, ıspanak yemeği ve haşlanmış diğer sebzelerdir.  1 ayda 30 kilo verdiren diyet programına sporu dahil etmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın